Kto z kim w Pucharze Narodów

afryka.org Wiadomości Sport Kto z kim w Pucharze Narodów

W Durbanie już po losowaniu mistrzostw Czarnego Lądu. W ceremonii w Durbanie wzięli udział byli piłkarze, jak Lucas Radebe, działacze, z szefem Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej Issa Hayatou na czele, a także prezydent RPA Jacob Zuma.

Gospodarze nie mają powodów do zmartwień. Na pierwszy rzut oka ich grupa nie wydaje się specjalnie wymagająca. “Bafana Bafana”, którzy nie tak dawno mierzyli się z biało-czerwonymi, zagrają z Angolą, Marokiem i jedynym debiutantem w gronie szesnastu finalistów Republiką Zielonego Przylądka. Szanse na awans do 1/4 PNA ekipa Gordona Igesunda ma spore.

Z kolei “Ogiery” z Burkina Faso, gdzie szansę występów ma dwójka zawodników z naszych boisk, Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze i Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk, zmierzą się z obrońcą trofeum Zambią, silną Nigerią oraz rewelacyjną w tym roku Etiopią. Szanse na awans do kolejnej rundy znacznie mniejsze niż na tegorocznym czempionacie.

Mocna wydaje się grupa D z Wybrzeżem Kości Słoniowej i dwoma reprezentacjami z Afryki Północnej: Tunezją i Algierią. Wszystko zweryfikuje jednak boisko.

Przypomnę, że finałowy turniej odbędzie się w dniach 19 stycznia – 10 lutego przyszłego roku na stadionach RPA.

LOSOWANIE XXIX PUCHAR NARODÓW AFRYKI

GROUP A (Durban)
RPA
Angola
Maroko
Republika Zielonego Przylądka

GROUP B (Port Elizabeth)
Ghana
Mali
Niger
DR Konga

GROUP C
(Mbombela)
Zambia
Nigeria
Burkina Faso
Etiopia

GROUP D (Rustenburg)
Wybrzeże Kości Słoniowej
Tunezja
Algieria
Togo

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu