Krystall Puppet Theatre

afryka.org Polecamy Krystall Puppet Theatre

Zapraszamy na występ kenijskiego teatru lalkowego Krystall Puppet Theatre. Przedstawienie odbędzie się 13 listopada w Warszawie. Wpływy z biletów będą przeznaczone na honorarium dla artystów. Przyjdźcie, pomimo brzydkiej pogody!

Krystall Puppet Theatre, to kenijski „teatru dla rozwoju”. Jest kierowany od 1996 roku przez Fedelisa Kyalo Kithome. Fedelis swój związek z aktorstwem rozpoczął w 1990 roku podczas studiów. Następnie zaangażował się w działalność „Family Programmes Promotions Services” (FPPS) – kenijskiej organizacji pozarządowej. Z niej właśnie wywodzi się jego teatr, prezentujący swój program nie tylko w Kenii, ale i zagranicą, również w Europie. Służy on promocji programów adresowanych do młodzieży i społeczności lokalnych. Jego cele są w przede wszystkim edukacyjne. Propagują idee praw człowieka, kształcenia przywództwa, problemów płci, walki z ubóstwem, zdrowia, zagadnienia ochrony środowiska i inne.

Krystall Puppet Theatre przybył do Polski na Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też człowiek” (Warszawa: 3-11.11.2010).

Sztuka, na którą zapraszamy: Tears by the River

To sztuka o odważnej małpce imieniem LIBENDI, która opuszcza swoją ziemię po klęsce wielkiego głodu, który zabił wielu jej krewnych. Pełne przygód „safari” prowadzi małpkę daleko ku brzegom rzeki. Po utracie sił spowodowanej przemierzaniem dolin i gór, pustyń i jałowej ziemi bez jedzenia i wody, umiera nieopodal rzeki nie spróbowawszy jej życiodajnej wody. Zwierzęta przybywają z lasu, aby oddać jej cześć, szacunek i postanawiają nazwać rzekę jej imieniem LIBENDI. To sprawia, że „więksi” i „królewscy” mieszkańcy dżungli czują się nieszczęśliwi i zazdrośni, co popycha ich do popełniania szalonych czynów dla osiągnięcia sławy.

Przedstawienie odbędzie się 13 listopada 2010 w sali widowiskowej Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, ul. Kredytowa 1, o godz. 18.00.
Cena biletów: 10.00 zł. Wpływy z biletów będą przeznaczone na honorarium dla artystów.
Przyjdźcie, pomimo brzydkiej pogody!

 Dokument bez tytułu