Kontrowersje z wiekiem Olisadebe

afryka.org Wiadomości Sport Kontrowersje z wiekiem Olisadebe

Przyjazd do Polski po latach przerwy Emmanuela Olisadebe wzbudził spore zamieszanie. Piłkarscy fani świetnie pamiętają jeszcze wyczyny „Oliego” w naszej lidze czy jeszcze bardziej w eliminacjach do mistrzostw świata w 2002 roku. Wszyscy zdają sobie pytanie w jakiej jest teraz dyspozycji i na co go stać?

Ostatnio grał przecież przez prawie trzy latach w Chinach. Lechia Gdańsk na pewno sporo ryzykuje sprowadzając urodzonego w Nigerii piłkarza do siebie, ale kto wie, może ta inwestycja się opłaci?

Przy pojawieniu się Olisadebe w Polsce od razu też rozgorzała dyskusja, ile faktycznie lat ma piłkarz. Oficjalnie w grudniu kończy 33, ale są osoby, które uważają, że jest zupełnie inaczej, a zawodnik może być w rzeczywistości nawet o cztery lata starszy niż sam deklaruje!

Jeśli chodzi o Olisadebe, to bez względu na spekulacje i domysły związane z jego wiekiem, nie pozostaje jednak nic innego, jak tylko życzyć mu powodzenie. Być może w nowym sezonie będzie nową gwiazdą Lechii i naszej ekstraklasy. Oby tak się stało!

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu