Konkurs na przekład literacki poezji afrykańskiej

afryka.org Kultura Książki Konkurs na przekład literacki poezji afrykańskiej

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Polsko-Francuskie Côtes D’armor Warmia i Mazury w Olsztynie oraz Fundacja „Afryka Inaczej” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie na przekład literacki z języka francuskiego.

I edycja konkursu obejmuje literaturę afrykańską w poezji kobiecej. Konkurs odbywa się z okazji przypadającego w 2013 roku jubileuszu X-lecia Dni Afryki w Olsztynie oraz XXlecia działalności Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d’Armor Warmia i Mazury w Olsztynie.

Konkurs obejmuje tłumaczenia wierszy z języka francuskiego na język polski. W I edycji konkursu zaproponowano do tłumaczenia francuskojęzyczne wiersze współczesnych poetek afrykańskich. Formuła konkursu jest otwarta, może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek, zawód czy doświadczenie translatorskie. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić 3 przekłady wierszy.

Zachęcamy do udziału i zapoznania się z regulaminem konkursu oraz wymaganiami dotyczącymi uczestnictwa.

Wyniki poznamy na początku marca.

Organizatorami konkursu są: Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Humanistyczny Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor Warmia i Mazury w Olsztynie, Fundacja Afryka Inaczej z siedzibą w Warszawie.

Pobierz:

Regulamin konkursu.

Wykaz tekstów konkursowych.

Oświadczenie.

 Dokument bez tytułu