Koniec Zamaleku?

afryka.org Wiadomości Sport Koniec Zamaleku?

Fatalne wyniki zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej najprawdopodobniej poskutkują zmianami w egipskiej drużynie Zamalek. Już teraz za nowymi pracodawcami rozglądają się dwaj gwiazdorzy tego egipskiego klubu.

Gamal Hamza otrzymał ofertę z Helsingborga. Szwedzi oferują 100 tysięcy euro. Kwota ta nie do końca satysfakcjonuje Zamalek, który skory jest puścić 27-letniego napastnika za dwa razy większą sumę.

„Helsingborgowi się nie spieszy. Okno transferowe zamyka się w Szwecji w marcu, dlatego mają bardzo dużo czasu, żeby dopiąć wszystkie szczegóły transferu” – mówi jeden z przedstawicieli trzeciego zespołu ligi egipskiej.

Chęć wyjazdu zgłasza również pomocnik Białych Rycerzy, Ricardo. Konkretnych propozycji póki co nie ma, dlatego agent Brazylijczyka wystąpił do FIFA o rozwiązanie kontraktu. Powodem są opóźnienia w wypłatach ze strony Zamaleku. Klub będzie się jednak bronił przed tymi zarzutami. Ricardo przez większość pobytu w Kairze leczył kontuzje, a ostatnio pojawiły się oskarżenia pod jego adresem o brak profesjonalizmu.

Zamalek miał jednak nie pozostać na lodzie. Klub prowadził w zeszłym tygodniu zaawansowane rozmowy z byłym reprezentantem Ghany, Razakiem Pimpongiem. Uczestnik ostatnich finałów mistrzostw świata zdecydował się jednak przenieść do innego egipskiego klubu, El Masry. Na konto norweskiego Vikinga FK przelano 200 tysięcy euro, a 25-letni snajper podpisał 1,5-roczną umowę.

Maciek Bartoś

 Dokument bez tytułu