Koncert KAPACITRON & WEST AFRICAN PROJECT feat. ADAMA KAMISSOKO (Mali)

afryka.org Bez kategorii Koncert KAPACITRON & WEST AFRICAN PROJECT feat. ADAMA KAMISSOKO (Mali)

Na ten jeden niepowtarzalny koncert w warszawskiej Cafe Kulturalna artyści przygotowali specjalny program. Zespół Kapacitron, znany z upodobania do poszukiwań i eksperymentów, połączy tym razem siły z West African Project i jego specjalnym gościem z Mali – lutnistą i śpiewakiem Adama Kamissoko.

 Obecny w jego w muzyce świat myśliwych, fetyszy i rytuałów leżących u źródeł kultury Briko tylko z pozoru ma niewiele wspólnego z nowocz…esnym europejskim jazzem. Tradycyjne malijskie pieśni i nawiązujące do nich utwory Adama, współczesne i ponadczasowe zarazem, nie tracą ani odrobiny swojego korzennego piękna. Muzyka transowa, uduchowiona i energetyczna, grana z pasją i charyzmą.

Adama Kamissoko – kamalen n’goni, śpiew
Kuba Pogorzelski – perkusjonalia
Wojtek Sobura – perkusjonalia, obiekty, elektronika
Hubert Zemler – perkusjonalia, obiekty
Kamil Szuszkiewicz – trąbka, obiektyObecnie Adama mieszka i tworzy w Bamako. W Polsce spędził 6 miesięcy w 2006 roku, kiedy to wraz z Kubą Pogorzelskim tworzyli West African Project. Projekt czeka na nowe odsłony, niewykluczone że wkrótce Adama znów pojawi się w Polsce.
Tym razem Adama wystąpi z improwizującym Kapacitronem w składzie Adama Kamissoko, Kuba Pogorzelski, Wojtek Sobura, Hubert Zemler, Kamil Szuszkiewicz

http://strefarytmu.pl/oferta/zespoly/WAP.html
http://myspace.com/kapacitron

Wstęp: 15 pln

 Dokument bez tytułu