Koncert dla Haiti

afryka.org Polecamy Koncert dla Haiti

Na trzech scenach postindustrialnej przestrzeni klubu 1500m2, zaaranżowanych przez przyjaciół z warszawskiej ASP, przez około 12 godzin rozbrzmiewać będą rytmy niemalże wszystkich pochodzących z Jamajki odmian muzyki – od ska, poprzez rocksteady, roots reggae, ska-jazz, po raggamuffin i dancehall. Ponad 20 zespołów i soundsystemów, około 150 muzyków!

Do najbardziej spektakularnych wydarzeń wieczoru należeć będą: występ specjalnie reaktywującego się na ten koncert, legendarnego warszawskiego zespołu reggae – IMMANUEL, oraz koncerty REIA CEBALLO Z CALLE SOL, BIG BANDU AKWARIUM i zespołu KRYZYS. Trzy ostatnie zespoły przygotowują na ten wieczór swój materiał w specjalnych, jamajskich aranżacjach!

Ponadto w planie:
DJOLOF-MAN, CINQ G, THE BARTENDERS, ENCHANTIA, SKANKAN, ZIGGIE PIGGIE – SKADYKTATOR – ROBERT BRYLEWSKI, SKAUCI, ARES AND THE TRIBE, BANDA DE CHICAS i TREZ COLORES, oraz dje i soundsystemy: TISZTELET SOUND, DJ KRZAKU, SINGLEDREAD SOUND, BIGGER BOSS, SKROMNY PAN MYSZON, SKADYKTATOR SOUND, 6T’S CLUB, REAL COOL SOUND, RAINBOW HI FI MEETS GONAP SOUND.
Lista artystów nie jest jeszcze zamknięta!

W przerwie między koncertami planowana jest video konferencja z koalicyjnym łącznikiem z Haiti, Markiem Gonzalezem (którego historia poniżej).

KUCHNIA
Na wszystkich uczestników, którzy przyłączą się do Koalicji będą czekać przysmaki Kuchni
Haitańskiej przygotowane przez gwiazdy sztuki kulinarnej: KAROLA OKRASĘ, ROBERTA
SOWĘ, WOJTKA MODESTA-AMARO, L ARLETĘ ŻYNEL, DARKA STRUSIŃSKIEGO,
ADAMA MICHALSKIEGO, MIRKA RESZCZYKA, CARLOSA GONZALEZA-TEJERA.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Wśród osób, które były 12 stycznia 2010 w miejscu trzęsienia ziemi, był też nasz kolega, perkusista The Bartenders – Marek ‘Afros’ Gonzalez. W listopadzie Marek udał się do rodziny na Dominikanie. Dwa dni przed tragedią pojechał na Haiti na zaproszenie
znajomych, żeby poprzez praktykę uczyć się kreolskiego. Przez dwa dni Marek miał status osoby zaginionej. Był jednym z ośmiu Polaków, o których nie było żadnych wieści. Na szczęście odnalazł się. Wrócił bezpiecznie na Dominikanę. Teraz pomaga organizować pomoc na miejscu, my pragniemy pomóc stąd.

Ewa Wieczorek

 Dokument bez tytułu