Komplet ćwierćfinalistów

afryka.org Wiadomości Sport Komplet ćwierćfinalistów

Znane są już wszystkie zespoły, które wystąpią w 1/4 II Mistrzostw Narodów Afryki. W starciu o czołową czwórkę zagrają: Sudan z Nigrem, Algieria z RPA, Kamerun z Angolą i DR Konga z Tunezją. W dzisiejszych spotkaniach awans zapewniły sobie “Orły Kartaginy” i “Czarne Antylopy”.

W meczu Tunezji z Senegalem nie było kalkulacji. W sumie do wyjścia z grupy D obu zespołom wystarczyłby remis. Nie było jednak żadnej kalkulacji co przecież często się zdarza w futbolu. Najpierw do siatki Senegalczyków trafił w ostatniej minucie pierwszej części Slama Gasdaoui, a potem w samej końcówce rezultat ustalił Khaled Korbi. To przypieczętowało wygraną i pierwsze miejsce w grupie “Orłów Kartaginy”.

W drugim dzisiejszym meczu “Czarne Antylopy” nie bez problemów uporały się z najsłabszą w grupie Rwandą. Ekipa z Angoli przegrywała, podobnie zresztą, jak we wcześniejszych spotkaniach, ale potem trafienia Sebastiao Arsenio Cabungula i Osorio Carvalho w drugiej połowie dały zwycięstwo 2:1 i drugie miejsce w grupie D o punkt przed Senegalem. W sumie, to trafienie doświadczonego obrońcy Kali w pierwszym meczu z Tunezją w 92 minucie okazało się na wagę awansu.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na piątek oraz sobotę. Zapowiadają się wielkie emocje! Walka o CHAN 2011 wkracza w decydującą fazę.

Wyniki i tabela grupy B

Angola – Tunezja 1:1

Senegal – Rwanda 2:0

Tunezja – Rwanda 3:1

Angola – Senegal 0:0

Senegal – Tunezja0:2

Rwanda – Angola 2:1

1. Tunezja 3 7 6-2

2. Angola 3 5 3-2

3. Senegal 3 4 2-2

4. Rwanda 3 0 2-7

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu