Komiks o Ruandzie

afryka.org Bez kategorii Komiks o Ruandzie

Niedawno pisaliśmy o komiksie, o ludobójstwie w Ruandzie. Jeden egzemplarz tego komiksu jest do wygrania w naszym konkursie.

Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie: Jak brzmi pełna nazwa Radia Nienawiści? Prawidłowe odpowiedzi należy przesyłać do kasprzaka czyli Mateusza.

O czym jest ten komiks? Przede wszystkim o upadku moralności. Nikt nie jest dobry, nikt nie jest bohaterem. W tym „jądrze ciemności” nie spotkamy Paula Rusesabahina, odważnego i szlachetnego kierownika hotelu Rwanda, stającego w obronie słabych. Mamy za to całą gamę przerażonych ludzi. Obłudnego księdza, który ucieka, zostawiając swoje dziecko. Żołnierzy z sił pokojowych, którzy mówią tylko o seksie i ciepłym piwie. Odurzonych marihuaną morderców z bojówek Hutu, namiętnie słuchających Radia Nienawiść. Tą niełatwą w odbiorze opowieść spina postać głównego bohatera – Deogratiasa, alkoholika, który w stanach delirycznych zamienia się w psa.

DEOGRATIAS. OPOWIEŚĆ O RWANDZIE. Scenariusz i rysunki: Jean-Philippe Stassen. Przekład: Krzysztof Uliszewski. Wydawca: Egmont Polska.

 Dokument bez tytułu