Kolejny trop w sprawie powstańca z Nigerii!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Kolejny trop w sprawie powstańca z Nigerii!

Kolejny trop w sprawie powstańca z Nigerii. Po wczorajszej publikacji artykułu w „Gazecie Wyborczej” poświęconej książce „Afryka w Warszawie, wydanej przez naszą Fundację, z redakcją Gazety skontaktował się świadek, który walczył w batalionie Iwo-Ostoja i pamięta Augusta Agbolę O’Browna.

„- Widziałem czarnoskórego mężczyznę w dowództwie batalionu “Iwo” przy Marszałkowskiej 74. Wydaje mi się, że działał w łączności, w centrali telefonicznej. Więcej nie pamiętam. Nie znałem jego imienia, nazwiska – mówi Jan Radecki, w Powstaniu Warszawskim ps. “Czarny”, dziś przewodniczący koła środowiskowego “Iwo – Ostoja” w Związku Powstańców Warszawskich” – możemy przeczytać w dzisiejszej „Gazecie”.

Odtwarzanie dziejów Afrykanów w Warszawie jest bardzo trudnym zadaniem. W dużej mierze informacje o nich pochodzą z relacji ustnych. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy pamiętają przybyszów z Afryki, mieszkających w Warszawie przed 1975 rokiem, o kontakt z naszą Fundacją. Równie istotne są wszelki dokumenty, skany zdjęć, relacje przodków, dotyczące afrykańskiej diaspory nad Wisłą. Prosimy o bezpośredni kontakt: fundacja@afryka.org

Przeczytaj książkę „Afryka w Warszawie”!

P&M

Publikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa.

 Dokument bez tytułu