Kolejne wesele Zumy

afryka.org Wiadomości Kolejne wesele Zumy

W sobotę, południowoafrykański prezydent, Jacob Zuma, miał szóste wesele. Uroczystość odbyła się zgodnie z zuluską tradycją.

70-letni Zuma sformalizował w ten sposób swój związek z wieloletnią narzeczoną, Bongi Ngemaa. Ponownie wystąpił w tradycyjnym stroju wojownika Zulusów, w specjalnym tańcu, otoczony przez podobnie ubranych mężczyzn – donosi Południowoafrykańska Agencja Prasowa.

Wybranką Zumy jest bizneswoman. Bongi Ngemaa jest czwartą oficjalną żoną Zumy. Poślubiona para ma siedmioletnie dziecko. Nowa żona Zumy została po ślubie oficjalnie przyjęta przez trzy pozostałe wybranki prezydenta.  

Ostatnie wesele, było trzecim takim wydarzeniem w życiu prywatnym Zumy, w ciągu ostatnich czterech lat, i drugim od momentu, kiedy został prezydentem. W sumie Zuma żenił się już sześć razy i ma 21 dzieci. Jedna z żon zmarła, a jedna rozwiodła się. Jest pierwszym poligamistą na prezydenckim fotelu w RPA.

Południowoafrykańska opinia publiczna nie jest zgodna, co do słuszności stylu życia Zumy. Tym bardziej, że żony pochłaniają koszty związane z podróżami służbowymi i wykonywanymi służbowymi obowiązkami prezydenta. Chociaż poligamia nie jest zakazana w RPA, cieszy się coraz mniejszą popularnością. Badania opinii publicznej z 2010 roku wykazały, że ¾ mieszkańców tego kraju nie akceptuje poligamii, wśród kobiet odsetek ten wyniósł 83 procent.

kf

 Dokument bez tytułu