Kolejne dwa gole Chinasy

afryka.org Wiadomości Sport Kolejne dwa gole Chinasy

Następny mecz i następne bramki. Tak gra piłkarka mistrzyń Polski Unii Racibórz Chinasa Okoro Gloria. Tym razem filigranowa zawodniczka dała popis swoich strzeleckich umiejętności w meczu Gwinea Równikowa – Demokratyczna Republika Konga. Trafiła do siatki rywalek dwa razy, a jej drużyna zmiażdżyła przeciwnika wygrywając 6:0. Dzięki tej wygranej Gwinea Równikowa ma już na swoim koncie sześć punktów i pewny awans do półfinałów.

Sama Chinasa zdobyła w mistrzostwach Afryki kobiet już trzy gole i ma szansę na tytuł króla czy raczej królowej strzelców Africain Women’s Championship. Dla nie akurat to nie żadna nowość. W zeszłym sezonie z 20 bramkami na koncie była najlepszym strzelcem naszej Ekstraligi.

Teraz jej licznik goli w tym sezonie dobił już do liczby 22. Jest równie skuteczna co fenomenalny Kolumbijczyk Radamel Falcao, który raz za razem trafia do Atletico Madryt.

W drugim dzisiejszym meczu mistrzostw Afryki kobiet piłkarki z RPA pokonały 1:0 Senegal. W grupie A z kompletem 6 punktów prowadzi Gwinea Równikowa, a po trzy punkty mają właśnie zawodniczki z Afryki Południowej i DR Konga. Senegalki mają na swoim koncie dwie porażki. Jutro w grupie B Kamerunki grają z Wybrzeżem Kości Słoniowej, a Nigeryjki z Etiopią.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu