Kolejne dwa gole Chinasy

afryka.org Wiadomości Sport Kolejne dwa gole Chinasy

Ubiegły sezon reprezentantka Gwinei Równikowej Chinasa Okoro Gloria skończyła z 20 golami na koncie. Została najskuteczniejszą zawodniczką w naszej kobiecej Ekstralidze. Z RTP Unia Racibórz, gdzie występuje, zdobyła też mistrzostwo i Puchar Polski.

Chinasa na polskich boiskach nie zwalnia tempa. W ostatniej kolejce „Unitki” grały wyjazdowe spotkanie z KKP Bydgoszcz. Piłkarka z Afryki zdobyła bramkę na 2:1, a w końcówce ustaliła rezultat na 4:1 dla lidera Ekstraligi. Dzięki temu niezwykle skuteczna Chinasa ma już na swoim koncie 14 trafień w 13 spotkaniach i jest oczywiście zdecydowaną liderką najskuteczniejszych zawodniczek na polskich boiskach, a jej zespół zdecydowanie przewodzi rozgrywkom. Do końca sezonu, urodzonej w Nigerii, a reprezentującej Gwineę Równikową Chinasie Okoro Gloria zostało jeszcze pięć spotkań. Jest szansa, że poprawi swój rekord sprzed roku.

Weekend na duży plus może też zapisać Prejuce Nakoulma. Reprezentant Burkina Faso należał do najlepszych w Wielkich Derbach Górnego Śląska, gdzie jego Górnik Zabrze w ładnym  stylu ograł Ruch Chorzów 2:0. „Prezes” jest w bardzo dobrej formie i ma szansę na zajęcie z zabrzanami miejsca na podium w Ekstraklasie, co jest premiowane grą w europejskich pucharach.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu