Kolejna porażka Etiopii

afryka.org Wiadomości Sport Kolejna porażka Etiopii

Po Mozambiku Etiopia jest drugą reprezentacją, która nie ma już szans na zwojowanie czegokolwiek w CHAN 2014. To w sumie zaskoczenie, bo przecież większość zawodników gra w rodzimych klubach, a zespół narodowy w zeszłym roku z niezłej strony pokazał się w Pucharze Narodów i w eliminacjach mundialu, gdzie odpadł dopiero w rywalizacji z “Super Orłami”.

W grupie C na czele na razie Libia, która po zażartym meczu zremisowała dziś z Ghaną. Zdaje się, że obie te ekipy wywalczą awans, chyba, że we wszystko wmiesza się jeszcze nieobliczalne Kongo. We wtorek w tej grupie wszystko będzie jasne.

III MISTRZOSTWA NARODÓW AFRYKI, RPA 2014

GRUPA A

11 stycznia (sobota), RPA – Mozambik 3:1. Parker 30. karny 82. Kekana 58. – Diogo 11.

Mali – Nigeria 2:1. A.Sissoko 18. M. Traore 50 – Salami 54.

15 stycznia (środa), g. 16 RPA – Mali 1:1. Parker 23. karny – Sidibe 54.

g. 19, Nigeria – Mozambik 4:2. Ali 13. 54. Ede 11. Imenger 88. –  Dario Khan 10. Diogo 20.

1. RPA 2 4  4-2

2. Mali 2 4 3-2

3. Nigeria 2 3 5-4

4. Mozambik 2 0 3-7

19 stycznia (niedziela), g. 18, Nigeria – RPA

g. 18, Mozambik – Mali

GRUPA B

12 stycznia (niedziela), Zimbabwe – Maroko 0:0

g. 20, Uganda – Burkina Faso 2:1. Sentamu 15. 73. – Bayala 88.

16 stycznia (czwartek), Zimbabwe – Uganda 0:0

Burkina Faso – Maroko 1:1. Ouedraogo 88. – El Bahri 1.

1. Uganda 2 4 2-1

2. Maroko 2 2 1-1

3. Zimbabwe 2 2 0-0

4. Burkina Faso 2 1 2-3

20 stycznia (poniedziałek), g. 18, Burkina Faso – Zimbabwe

g. 18, Maroko – Uganda

GRUPA C

13 stycznia (poniedziałek), Ghana – Kongo 1:0. Anobaah 34.

Libia – Etiopia 2:0. Abushnaf 4. Omar 83.

17 stycznia (piątek), Ghana – Libia 1:1. Yahaya 6. – Faysal Saleh 72. karny

Etiopia – Kongo 0:1. Bhebey-Ndey 78.

1. Libia 2 4 3-1

2. Ghana 2 4 2-1

3. Kongo 2 3 1-1

4. Etiopia 2 0 0-3

21 stycznia (wtorek), g. 18, Etiopia – Ghana

g. 18, Kongo – Libia

GRUPA D

14 stycznia (wtorek), DR Konga – Mauretania 1:0. Ngoyi 51. karny

Gabon – Burundi 0:0

18 stycznia (sobota), g. 16, DR Konga – Gabon

g. 19, Burundi – Mauretania

22 stycznia (środa), g. 18, Burundi – DR KOnga

g. 18 Mauretania – Gabon

ĆWIERĆFINAŁY

25 stycznia (sobota), g. 16.30, zwycięzca grupy C – drugi zespół grupy D (mecz nr 25)

g. 19.30, zwycięzca grupy A – drugi zespół grupy B (mecz nr 26)

26 stycznia (niedziela), g. 16, zwycięzca grupy D – drugi zespół grupy C (mecz nr 27)

g. 19.30, zwycięzca grupy B – drugi zespół grupy A (mecz nr 28)

PÓŁFINAŁY

29 stycznia (środa), g. 16, zwycięzca meczu nr 25 – zwycięzca meczu nr 28

g. 19.30, zwycięzca meczu nr 26 – zwycięzca meczu nr 27

MECZ O III MIEJSCE

1 luty (sobota), g. 16

FINAŁ

1 luty (sobota), g. 19

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 Dokument bez tytułu