Kolejna fundacja, kolejny skandal

afryka.org Wiadomości Kolejna fundacja, kolejny skandal

Szykuje sie kolejny skandal z udziałem fundacji zajmującej się dziećmi w Afryce. Na celowniku kenijskiego sądu znalazła się amerykańska organizacja charytatywna Kids Alive Kenya.

Wstępne dochodzenie wykazało, że fundacja wykorzystuje powierzone jej opiece dzieci do zarabiania pieniędzy. Zarzuty dotyczą też handlu podopiecznymi Kids Alive Kenya.

Kenijski sąd przedłużył właśnie zakaz prowadzenia działalności przez fundację, który wydał już 9 października br. Teraz sprawa trafi na salę sądową.

Kids Alive Kenya to część międzynarodowej organizacji Kids Alive International, której siedziba znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy tej fundacji prowadzą dziesięć domów dziecka w Kenii. Oficjalnie zbierają fundusze na rzecz ich wychowanków. Problem w tym, że żadne środki nie docierają do potrzebujących. Pozostają na koncie fundacji i służą utrzymaniu jej pracowników. Ci z kolei wykorzystują wizerunek cierpiących dzieci do zdobywania kolejnych pieniędzy.

Z domów prowadzonych przez Kids Alive znikają też dzieci. Najprawdopodobniej są sprzedawane dalej. Obecnie poszukiwane jest troje z nich. Dochodzenie w tej sprawie wciąż trwa.

Wszystko wskazuje na to, że to następna wpadka organizacji pozarządowych pracujących w Afryce. Wcześniej francuska fundacja Arka Zoe została przyłapana na handlu adopcjami.

(kofi)

 Dokument bez tytułu