Kogo widzi Francesca?

afryka.org Wiadomości Kogo widzi Francesca?

17-letnia Francesca Zackey twierdzi, że ukazuje się jej Matka Boska. Pierwszy raz stało się to 7 maja br. podczas rodzinnego posiłku. Teraz mieszkanka Benoni w Republice Południowej Afryki (RPA) mówi o kolejnych widzeniach.

Zackey pochodzi z rodziny libańskich maronitów. Teraz setki osób odwiedzają jej dom, aby otrzymać jej błogosławieństwo. Niektórym to pomaga. Innym szkodzi. Tak jak Amalowi Nassifowi, który poszedł za radą Zackey i wpatrując się w słońce w nadziei na nawiązanie kontaktu z Maryją, został oślepiony. Mimo to, Libanka twierdzi, że widzi niebieskooką Matkę Boską, z której rąk rozchodzi się światło.

Południowoafrykańska Rada Kościołów (The South African Council of Churches – SACC) nie wierzy opowieściom Zackey. Z kolei ona powtarza, że otrzymała wezwanie do modlitwy różańcowej i ma teraz zachęcać innych, do tej formy kontaktu z Bogiem. Chce też napisać książkę – zna już nawet jej tytuł – „Drzwi światłości do nieba”.

Arcybiskup Johannesburga Buti Tlhagale nie chce komentować tej sprawy w sposób jednoznaczny. Woli poczekać na wyniki wywiadu, który z Zackey ma przeprowadzić specjalnie do tego celu powołany zespół księży.

Sceptycy twierdzą, że to albo rezultat schizofrenii Zackey albo ktoś chce uczynić z Benoni, które nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych cel pielgrzymek tysięcy ludzi. Bo za pielgrzymami idą pieniądze.

(kofi)

 Dokument bez tytułu