Kobiety w ofensywie

afryka.org Wiadomości Kobiety w ofensywie

Nana Konadu Agyemang Rawlings, żona byłego prezydenta Ghany, zamierza ubiegać się o najwyższy urząd w państwie, w wyborach w 2008 roku – spekulują lokalne media.

W ten sposób Narodowy Kongres Demokratyczny (NDC), chce odebrać władzę głównemu rywalowi – Nowej Partii Patriotycznej (NPP), kierowanej przez Johna Kufuora. W raporcie zatytułowanym – Ghana – kobieta na prezydenta, którego autorem jest NDC, czytamy – kobiety objęły najwyższe stanowiska w Liberii – Ellen Johnson Sirleaf, pierwsza kobieta wybrana w wolnych wyborach na prezydenta w Afryce, na Sri Lance, w Chile i w Niemczech. Nawet w Stanach Zjednoczonych, dwie największe partie, rozważają kandydatury kobiet.

Kobiety u władzy nie uciekają się do przemocy, dowodzą autorzy raportu, tak jak czynią to mężczyźni. Jednym słowem, to płeć piękna powinna zdobyć fotel prezydencki w Ghanie, a za wzór przyjąć zaangażowaną postawę Hillary Clinton.

Cel raportu jest jasny – utorować Pani Rawlings drogę do prezydentury. Ale kandydata, a najprawdopodobniej kandydatkę NDC, poznamy za niecałe 9 miesięcy.

(ps)

 Dokument bez tytułu