Kiss the Boer

afryka.org Polecamy Kiss the Boer

“Muzyka i propaganda w RPA” to temat wykładu, który na Uniwersytecie Warszawskim poprowadzą studenci Afrykańskiego Koła Naukowego “XOLO” z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Piosenki służą za przekaźnik poglądów i emocji. Rola ich przesłania bywa jednak niejednoznaczna – i zyskuje szczególne znaczenie w społeczeństwach z historycznymi podziałami. Studenci z “XOLO” przyjrzą się tym południowoafrykańskim utworom, których treść wyjątkowo silnie nacechowana jest politycznie. Nie zabraknie więc z pewnością kontrowersyjnego Juliusa Malemy i jego ulubionej ostatnio przyśpiewki – “Zabij Bura”.

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Koło Naukowe Zakładu Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich “XOLO” działa na UAM w Poznaniu od października 2009 r. Jego założyciele, studenci anglistyki ze specjalizacją południowoafykańską, mają na swoim koncie m.in. dwukrotnie prezentowany w Poznaniu wieczór południowoafrykańskiej poezji walki “Guava Juice”, prelekcje w ramach festiwalu filmu afrykańskiego “Afrykamera”, oraz współpracę z Afrykańskim Kołem Naukowym UJ w Krakowie podczas projektu “Longest Lecture” – próby bicia rekordu Guinnessa w kategorii najdłuższego wykładu Errola Muzawazi. Obecnie członkowie “XOLO” pracują nad organizacją wyprawy naukowej do RPA.

Natalia Durkalec

“Kill/Kiss the Boer” – Music and propaganda in South Africa

Kiedy: 25 kwietnia, g. 13:30 – 15:00. Gdzie: Uniwersytet Warszawski, Instytut Filologii Angielskiej, sala 400, ul. Nowy Świat 4, Warszawa.

 Dokument bez tytułu