Kibicuj Afryce!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Kibicuj Afryce!

Już w najbliższy piątek, 11 czerwca, Fundacja „Afryka Inaczej” i Ambasada Republiki Południowej Afryki we współpracy z Muzeum Sportu zapraszają na uroczyste otwarcie tegorocznego mundialu w Warszawie. Na dużym ekranie, każdy będzie mógł obejrzeć mecz, w którym zagra drużyna gospodarzy (RPA) i Meksyk.

Na Małym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, wspólnie z Afrykańczykami mieszkającymi nad Wisłą, będzie można kibicować południowoafrykańskim piłkarzom. Polscy fani piłki nożnej, w związku z nieobecnością reprezentacji biało-czerwonych w RPA, mogą wesprzeć swoim dopingiem drużyny z Afryki, w tym Bafana Bafana („chłopców” z Afryki Południowej). Dotychczas na mundialach afrykańskie drużyny nie docierały do finałów. Jednak z mundialu na mundial poprawia się forma piłkarzy z Afryki i zwiększa się szansa na wygraną. Jak będzie w tym roku?

– Niezależnie od wygranej, ważny jest już sam fakt, że po raz pierwszy w dziejach mundial odbywa się w Afryce. To duże wyróżnienie dla nas, Afrykańczyków, i jednocześnie duża odpowiedzialność, która spoczywa na afrykańskich drużynach – uważa Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”. – Apelujemy do polskich kibiców, aby wsparli afrykańskie drużyny w walce o mistrzostwo świata. Piłka nożna jest pasją wielu Afrykańczyków i Polaków. Chcemy, aby 11 czerwca, wspólnie kibicowali reprezentantom Afryki.

Fundacja „Afryka Inaczej” prowadzi projekt RPA 2010 wspólnie z Ambasadą RPA – w ramach tego projektu powstała m.in. strona internetowa www.afryka.org/rpa2010. Tegoroczne oglądanie meczu jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy, które dofinansowało projekt Fundacji pod hasłem „Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”.

W uroczystym otwarciu mundialu weźmie udział przedstawiciel Ambasady RPA w Polsce i Afrykańczycy związani z Fundacją „Afryka Inaczej”. Kibice otrzymają południowoafrykańskie flagi i specjalne opaski silikonowe. Początek wspólnego oglądania meczu o g. 15.45 na Małym Dziedzińcu.

Zabierzcie z sobą vuvuzele i bądźcie razem z nami tego dnia – podsumowuje Diouf.

kiedy: 11 czerwca 2010 roku, g. 15.45. gdzie: Mały Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście, wejście obok bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. wstęp: wolny.

Zobacz więcej na stronie afryka.org/rpa2010!

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu miasta stołecznego Warszawy.

 Dokument bez tytułu