Kenia dumna z Obamy

afryka.org Wiadomości Kenia dumna z Obamy

Dziś najbardziej popularnym politykiem w Kenii jest… kandydat na prezydenta USA, Barack Obama. Kenijczykiem był ojciec Obamy. W Kenii mieszka też jego rodzina. A to tłumaczy przyczynę popularności senator z Illinois.

Ogłoszenie zwycięstwa Obamy w wyścigu o nominację z ramienia Demokratów stało się okazją do świętowania. Tłumy mieszkańców Kisumu, na zachodzie Kenii, oglądały przemówienie afroamerykańskiego kandydata na prezydenta.

Rodzina Obamy, w tym jego babcia Sarah, zapowiadają, że będą się nadal modlić o zwycięstwo amerykańskiego członka rodziny. Jednak nie tylko rodzina jest dumna z Obamy. Podobnie myślą inni Kenijczycy. „On jest jednym z nas” – twierdzą mieszkańcy Kenii.

Największy entuzjazm wykazują przedstawiciele ludu Luo, zamieszkującego na zachodzie Kenii. To z tej grupy etnicznej pochodził ojciec Obamy.

Gniazdo rodzinne amerykańskiego senatora, ze strony ojca, znajduje się we wsi Kogelo. Mieszka tam wciąż babcia Obamy, Sarah. Dwa lata temu, podczas wizyty Obamy w Kenii, spotkała się z wnukiem. Teraz twierdzi, że będzie się modlić za jego wygraną w wyborach.

ostro

 Dokument bez tytułu