Kenia czeka na deszcz

afryka.org Wiadomości Kenia czeka na deszcz

Kenia spodziewa się dobrych opadów w nadchodzącym okresie deszczowym. Ekonomiści twierdzą, że wpłynie to pozytywnie na ceny żywności i pomoże gospodarce tego kraju.

Dobra pogoda jest niezwykle ważna w państwie, które w dużej mierze funkcjonuje w oparciu o produkcję rolniczą. Nadchodzące w okresie od października do grudnia deszcze mają być pomyślny. Kenijski Wydział Meteorologii zachęca wręcz rolników, aby wykorzystali sprzyjające warunki pogodowe. Tym bardziej, że ma padać równomiernie, na całym obszarze kraju.

To dobra wiadomość nie tylko dla rolników, ale również konsumentów. Co najmniej do grudnia nie będą rosnąć ceny produktów żywnościowych, a pomyślna koniunktura, sprawi, że Kenia wyżywi się we własnym zakresie, bez potrzeby importu.

Jednocześnie meteorolodzy przestrzegają przed pierwszymi opadami i apelują o zabezpieczenie zbiorów, przechowywanych przez rolników. Deszcze będą bowiem sprzyjać rozwojowi grzybów. Dlatego już teraz kenijskie władze starają się zapewnić możliwość odpowiedniego przetrzymywania zbiorów.

Krótka pora deszczowa w nadchodzących miesiącach potrwa około dwóch tygodni. Następna dłuższa nadejdzie w maju i potrwa nawet sześć tygodni.

M

 Dokument bez tytułu