Kasperczak sprowadzi Chorwatów

afryka.org Wiadomości Sport Kasperczak sprowadzi Chorwatów

Na drugim zgrupowaniu z reprezentacją Mali przebywa obecnie Henryk Kasperczak. Obóz w Paryżu ma służyć jak najlepszemu przygotowaniu się przed meczami w eliminacjach Pucharu Narodów, które rozpoczynają się na początku września.

W jednym z ostatnich postów Biker pisał, że 28 maja w Londynie Nigeria mierzy się ze Szkocją. Przed „Orłami” trenera Kasperczaka też seria gier sparingowych. Na stadionie paryskiego Racingu narodowy zespół Mali potka się z Gwineą w najbliższą niedzielę, a w środę z Zambią. – Na zakończenie zgrupowania zmierzymy się w Osijek, 31 maja, z finalistą mistrzostw świata Chorwacją. To będzie dla nas ciekawy mecz, bo przecież rywal na początek mundialu gra z Brazylią – mówi polski szkoleniowiec.

– Potem już żadnych meczów i zgrupowań nie będzie. We wrześniu zaczynamy eliminacje. Zobaczymy, z kim przyjdzie nam zagrać w pierwszym meczu – zastanawia się Henryk Kasperczak. Wszystko wskazuje na to, że będzie to ktoś z pary Malawi – Benin.

Na zgrupowaniu w Paryżu nie ma wschodzącej gwiazdy Barcelony, 18-letniego Adama Traore. – Rozmawiałem z jego ojcem. Chłopak musi podpisać profesjonalny kontrakt. Ma do nas dołączyć później – informuje trener Kasperczak.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu