Kasperczak kontra Lwy Terangi

afryka.org Wiadomości Sport Kasperczak kontra Lwy Terangi

Już wiadomo, przeciwko komu ponownie w roli selekcjonera reprezentacji Mali zadebiutuje Henryk Kasperczak. 5 marca  „Orły” zmierzą się w podparyskim Saint-Leu-La-Forte z Senegalem. Ależ ten mecz będzie miał podtekst! 

Polski szkoleniowiec prowadził przecież „Lwy Terangi” w latach 2006-08. Zrezygnował z pracy w dramatycznych okolicznościach podczas Pucharu Narodów w Ghanie.  Byłem w Tamele w styczniu 2008 i wiem, jak trener Kasperczak przeżył porażkę z Angolą. Teraz poprowadzi Mali w towarzyskim meczu przeciwko Senegalczykom. Na pewno będzie bardzo ciekawie.

Nowy selekcjoner „Orłów” już rozesłał powołania do 34 zawodników, w większości grających w europejskich klubach. Przed spotkaniem ta kadra zostanie zmniejszona do 23. Raczej nie znajdzie się tam nikt z piłkarzy, którzy grali w krajowej reprezentacji Mali podczas Mistrzostw Narodów Afryki w styczniu w RPA. – Jest tylko jeden z bramkarzy. Reszta to zawodnicy z klubów europejskich – mówi mi trener Kasperczak.

Pana Henryka zapytałem o turniej w RPA. – Wysoki poziom, świetna organizacja i piękne stadiony, na których cztery lata temu rozgrywano mistrzostwa świata. My dobrze zaczęliśmy. Wygrana z Nigerią, potem remis z RPA. Potem niestety w ćwierćfinale przytrafiła się porażka z Zimbabwe. Dla mnie było to duże zaskoczenie – opowiada Henryk Kasperczak.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu