Kandydat na teledysk roku

afryka.org Kultura Muzyka Kandydat na teledysk roku

2Face Ibidia po raz kolejny zaskakuje. Jego ostatnio wydany klip ma szansę stać się przebojem nie tylko w Afryce, ale i w Europie.

Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o talencie 2Face. Najpierw za czasów świetności zespołu Plantashun Boiz, kiedy wspólnie z Faze i BlackFace porywał miliony fanek. Później rozpoczął karierę solową, która dała mu miano ikony muzyki r&b w Nigerii.

Świetny głos, popularny łamany angielski i wpadające w ucho rytmy. Za sprawą hitu „African Queen”. 2Face niemal od razu stał się gwiazdą, a jego płyty rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki. Wydany pod koniec 2008 roku album „ Unstoppable”, to pozycja wysokiej klasy. Świadczy o tym chociażby utwór „Flex” nagrany przy udziale gwiazdy światowego formatu – R.Kelly’iego. Oprócz tego, na krażku znajdziemy również piosenkę pt. „Go down there”. Kompozycja trochę za długa i pod koniec nudnawa, ale jak na warunki nigeryjskie – rewelacyjna. 2Face opisuje problemy, które trapią „nową” Afrykę – wojny i okrutne rządy. Utwór został okraszony świetnym teledyskiem. Nakręcono go pod kierownictwem Brytyjczyka, Luke’a Bigginsa. Produkcja była puszczana na kanale MTV Europe oraz MTV Base, co w przypadku afrykańskich twórców jest rzadkością. Zobaczcie sami.

Mb

 Dokument bez tytułu