Kampania na rzecz Dnia Mandeli

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Kampania na rzecz Dnia Mandeli

18 lipca 2009 Nelson Mandela, były Prezydent Republiki Południowej Afryki obchodzić będzie 91 urodziny. Z tej okazji RPA zainicjowała światową kampanię, aby co roku dzień ten był obchodzony pod hasłem Dnia Mandeli jako dzień akcji humanitarnej.

Inicjatorem tej akcji jest działająca w ramach Fundacji Nelsona Mandeli organizacja „46664″, nazwana tak od numeru więziennego Nelsona Mandeli. 46664 rozpoczęła działalność w 2003 roku jako organizacja, której celem było zwiększanie świadomości zagrożenia HIV/AIDS. Obecnie, celem tej organizacji działającej nadal w ramach Fundacji Nelsona Mandeli jest organizowanie kampanii mających na celu promocję szeroko pojętych akcji humanitarnych, których źródłem jest życie i praca Nelsona Mandeli.

Nelson Mandela poświęcił 67 lat swojego życia walce o prawa człowieka, walce z rasizmem, wale o równość płci, ale również walce z biedą, chorobami i walce o dostęp na oświaty.

Dla uczczenia pierwszego oficjalnego Dnia Mandeli Ambasada Republiki Południowej Afryki w Warszawie organizuje dni informacji, skupiając się na życiu i dziedzictwie Nelsona Mandeli. Informacje te będą dostępne w piątek 17 lipca 2009 i w poniedziałek 20 lipca 2009 w recepcji Ambasady. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o tym wielkim człowieku do odwiedzenia Ambasady Republiki Południowej Afryki
17 lipca 2009 (piątek) w godzinach 09:00 – 15:00 oraz
20 lipca 2009 (poniedziałek) w godzinach 09:00 – 16:30

Ambasada Republiki Południowej Afryki mieści się pod adresem:
Warszawa, ul. Koszykowa 54 (wejście od ul. Poznańskiej 2/4)
Budynek IPC BUSINESS CENTRE
6 piętro

Ambasada RPA w Warszawie

Zobacz także internetową księgę życzeń dla Mandeli.

 Dokument bez tytułu