Kadry finalistów Pucharu Narodów. Grupa A

afryka.org Wiadomości Sport Kadry finalistów Pucharu Narodów. Grupa A

Mateusz Mleczak przygotował dla Afrykagola.pl kadry wszystkich finalistów Pucharu Narodów, który już w najbliższą sobotę rozpoczyna się na stadionach RPA.  Przy okazji dziękuję mu za to bardzo. Dziś prezentacja zespołów z grupy A. Tutaj trzeba by chyba bardziej napisać o tych, których nie ma, niż o tych którzy są w ekipach gospodarzy turnieju czy choćby Maroka.

W składzie “Bafana Bafana” brakuje słynnego Stevena Pienaara, który przedkłada występy w Evertonie ponad reprezentację. Z kolei selekcjoner “Lwów Atlasu” zrezygnował z dwóch piłkarzy z Premier League: Marouana Chamakha i Adela Taarbata. Dziwna decyzja. Jeśli Marokańczycy nie wyjdą z grupy, to na Rachida Taoussi polecą gromy.

KADRY FINALISTÓW PUCHARU AFRYKI

GRUPA A

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Selekcjoner: Gordon Igesund

Bramkarze :
Itumeleng Khune (20.06.1987,Kaizer Chiefs,49/0)
Wayne Sandilands (23.08.1983,Mamelodi Sundowns,2/0)
Senzo Meyiwa (24.09.1987,Orlando Pirates,0/0).

Obrońcy :
Siboniso Gaxa (06.04.1984,Kaizer Chiefs,53/0),
Bongani Khumalo (06.01.1985,PAÓK/Grecja,33/1),
Tsepo Masilela (05.05.1985,Kaizer Chiefs,45/0),
Thabo Matlaba (13.12.1987,Orlando Pirates,3/0),
Anele Ngcongca (20.10.1987,Genk/Belgia,21/0),
Thabo Nthethe (03.10.1984,Bloemfontein Celtic,7/0),
Siyabonga Sangweni (29.09.1981,Orlando Pirates,24/2).

Pomocnicy :
Lerato Chabangu (15.08.1987,Moroka Swallows,19/2),
Kagisho Dikgacoi (24.11.1984,Crystal Palace/Anglia,48/2),
Dean Furman (22.06.1988,Oldham Athletic/Anglia,5/0),
Reneilwe Letsholonyane (09.06.1982,Kaizer Chiefs,33/1),
May Mahlangu (01.05.1989,Helsingborgs IF/Szwecja,7/1),
Oupa Manyisa (30.07.1988,Orlando Pirates,7/0),
Thuso Phala (27.05.1986,Platinum Stars,2/0),
Thulani Serero (11.04.1990,Ajax/Holandia,8/0),
Siphiwe Tshabalala (25.09.1984,Kaizer Chiefs,71/10).

Napastnicy :
Lehlohonolo Majoro (19.08.1986,Kaizer Chiefs,6/1),
Katlego Mphela (29.11.1984,Mamelodi Sundowns,49/23),
Bernard Parker (16.03.1986,Kaizer Chiefs,48/12),
Tokelo Rantie (08.09.1990,Malmö FF,6/2).

REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA

Selekcjoner : Lúcio Antunes

Bramkarze :
Fock (25.06.1982,brak klubu,10/0),
Rilly (24.09.1987,Mindelense,0/0),
Vozinha (03.06.1986,Mindelense,3/0).

Obrońcy :
Carlitos (23.04.1985,AÉL Limassol/Cypr,6/0),
Gegé (24.02.1988,Marítimo/Portugalia,9/0),
Josimar Lima (02.08.1989,Dordrecht/Holandia,3/0),
Nando (09.06.1978,Châteauroux/Francja,38/0),
Nivaldo (10.06.1988,Académica de Coimbra/Portugalia,5/0),
Pecks (10.04.1993,Gil Vicente/Portugalia,1/0),
Guy Ramos (16.08.1985,Waalwijk/Holandia,11/0),
Fernando Varela (26.11.1987,Vaslui/Rumunia,19/2).

Pomocnicy :
Babanco (27.07.1985,Olhanense/Portugalia,24/2),
Ronny (07.12.1978,Fola Esch/Luksemburg,20/1),
David Silva (11.10.1986,Olhanense/Portugalia,2/0),
Marco Soares (06.06.1984,Omónia/Cypr,22/2),
Sténio (06.05.1988,Feirense/Portugalia,3/0),
Toni Varela (13.06.1986,Sparta Rotterdam/Holandia,13/1).

Napastnicy :
Djaniny (21.03.1991,Olhanense/Portugalia,7/2),
Nhuck Heldon (14.12.1988,Maritimo/Portugalia,16/5)
Rambe (04.10.1989, Belenenses/Portugalia,1/0)
Ryan Mendes (08.01.1990,Lille/Francja,11/4),
Júlio Tavares (19.11.1988,Dijon/Francja,1/0),
Luís Platini (16.04.1986,Santa Clara/Portugalia,1/0).

ANGOLA

Selekcjoner : Gustavo Ferrín (Urugwaj).

Bramkarze :
Lamá (01.02.1981,Petro Atlético,46/0),
Landú (04.01.1990,Libolo,3/0),
Neblú (16.12.1993,1o de Agosto,2/0).

Obrońcy :
Amaro (12.11.1986,1o de Agosto,22/1),
Bastos (23.11.1991,Petro Luanda,11/0),
Dani Massunguna (01.05.1986,1o de Agosto,22/0),
Fabrício (20.09.1988,InterClube,4/0),
Lunguinha (16.01.1986,Kabuscorp,8/0),
Marco Airosa (06.08.1984,AÉL Limassol/Cypr,23/0),
Mingo Bile (15.06.1987,1o de Agosto,17/1),
Pirolito (07.04.1993,InterClube,6/0),
Zuela (03.08.1983,APÓEL Nikozja/Cypr,17/0).

Pomocnicy :
Dédé (04.06.1981,AÉL Limassol/Cypr,25/0),
Djalma (30.05.1987,Kasimpaşa/Turcja,30/3),
Geraldo (23.11.1991,Paraná Clube/Brazylia,6/0),
Gilberto (21.09.1982,AÉL Limassol/Cypr,61/7),
Manucho Diniz (04.06.1986,1o de Agosto,5/0),
Manuel (30.12.1989,AS Aviaçao,8/0),
Miguel (17.11.1991,Petro Luanda,19/0).

Napastnicy :
Guilherme Afonso (15.11.1985,FC Vaduz/Liechtenstein,0/0),
Manucho (07.03.1983,Real Valladolid/Hiszpania,44/22),
Mateus (18.01.1984,Nacional/Portugalia,39/7),
Yano (08.06.1992,Progresso do Sambizanga,6/1).

MAROKO

Selekcjoner : Rachid Taoussi

Bramkarze :
Khalid Askri (20.03.1981,Raja),
Nadir Lamyaghri (13.02.1976,Wydad),
Anas Zniti (28.10.1988,Maghreb Fez).

Obrońcy :
Abdelatif Noussir (20.02.1990,MAS Fez,1/0)
Abderrahim Achchakir (15.12.1986,FAR Rabat,0/0),
Zakaria Bergdich (07.01.1989,Lens/Francja,8/0),
Abdelhamid El Kaoutari (17.03.1990,Montpellier/Francja,4/0),
Mehdi Benatia (17.04.1987,Udinese/Włochy,25/1),
Issam El Adoua (12.09.1986,Vitória Guimaraes/Portugalia,8/0),
Ahmed Kantari (28.06.1985,Brest/Francja,8/0).

Pomocnicy:
Adil Hermach (27.06.1986,Al-Hilal Rijad/Arabia Saudyjska,18/0),
Karim El Ahmadi (27.01.1985,Aston Villa/Anglia,18/1),
Younes Belhanda (25.02.1990,Montpellier/Francja,17/1),
Mehdi Namli (23.01.1987,Olympique Safi,1/0),
Kamel Chafni (11.06.1982,Brest/Francja,4/0),
Chakhir Belghazouani (06.10.1986,Ajaccio/Francja,1/0),
Hamza Hafidi (14.05.1992,Raja,0/0).

Napastnicy :
Oussama Assaidi (15.08.1988,Liverpool/Anglia,9/1),
Nordin Amrabat (31.03.1987,Galatasaray/Turcja,11/2),
Abderazzak Hamdallah (17.12.1990,Olympique Safi,2/0),
Abdelaziz Barrada (19.06.1989,Getafe/Hiszpania,8/1),
Youssef El Arabi (03.02.1987,Granada/Hiszpania,15/3),
Mounir El Hamdaoui (14.07.1984,Fiorentina/Włochy,11/2),
Youssef Kaddioui (28.09.1984,FAR Rabat,1/0).

TERMINARZ XXIX PUCHARU NARODÓW 2013

GRUPA A

19 stycznia, godz. 18, Johannesburg: RPA – Republika Zielonego Przylądka

19 stycznia, godz. 21, Johannesburg: Angola – Maroko

23 stycznia, godz. 17, Durban: RPA – Angola

23 stycznia, godz. 20, Durban: Maroko – Republika Zielonego Przylądka

27 stycznia, godz. 19, Durban: Maroko – RPA

27 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Republika Zielonego Przylądka – Angola

GRUPA B

20 stycznia, godz. 17, Port Elizabeth: Ghana – DR Konga

20 stycznia, godz. 20, Port Elizabeth: Mali – Niger

24 stycznia, godz. 17, Port Elizabeth: Ghana – Mali

24 stycznia, godz. 20, Port Elizabeth: Niger – DR Konga

28 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Niger – Ghana

28 stycznia, godz. 19, Durban: DR Konga – Mali

GRUPA C

21 stycznia, godz. 17, Nelspruit: Zambia – Etiopia

21 stycznia, godz. 20, Nelspruit: Nigeria – Burkina Faso

25 stycznia, godz. 17, Nelspruit: Zambia – Nigeria

25 stycznia, godz. 20, Nelspruit: Burkina Faso – Etiopia

29 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Burkina Faso – Zambia

29 stycznia, godz. 19, Rustenburg: Etiopia – Nigeria

GRUPA D

22 stycznia, godz. 17, Rustenburg: Wybrzeże Kości Słoniowej – Togo

22 stycznia, godz. 20, Rustenburg: Tunezja – Algieria

26 stycznia, godz. 17, Rustenburg: Wybrzeże Kości Sloniowej – Tunezja

26 stycznia, godz. 20, Rustenburg: Algieria – Togo

30 stycznia, godz. 19, Rustenburg: Algieria – Wybrzeże Kości Sloniowej

30 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Togo – Tunezja

ĆWIERĆFINAŁY

2 luty, godz. 17, Port Elizabeth: zwycięzca grupy B – drugi zespół grupy A

2 luty, godz. 20.30, Durban: zwycięzca grupy A – drugi zespół grupy B

3 luty, godz. 17, Rustenburg: zwycięzca grupy D – drugi zespół grupy B

3 luty, godz. 20.30, Nelspruit: zwycięzca grupy C – drugi zespół grupy D

PÓŁFINAŁY

6 luty, godz. 17, Durban: zwycięzca 2 ćwierćfinału – wygrany 3 ćwierćfinału

6 luty, godz. 20.30, Nelspruit: zwycięzca 1 ćwierćfinału – wygrany 4 ćwierćfinału

MECZ O III MIEJSCE

9 luty, godz. 20, Port Elizabeth

FINAŁ

10 luty, godz. 20, Johannesburg

Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 Dokument bez tytułu