Już chce wracać do Polski

afryka.org Wiadomości Sport Już chce wracać do Polski

Co za pech! Trener Ryszard Komornicki dopiero co rozpoczął swoją pracę w kraju Faraonów, a już musi pakować walizki. Wszystko wskazuje na to, że po niewiele ponad miesiącu pracy polski szkoleniowiec opuści egipski klub El Gouna FC. Wszystko z powodu napiętej sytuacji politycznej w tym kraju.

Z ogarniętego zamieszkami kraju wszyscy chcą się jak najszybciej ewakuować i uciekać. Zdezorientowani są też zagraniczni szkoleniowcy pracujący w tym arabskim kraju. Stanęli przed trudnym dylematem: zostać w stojącym na krawędzi wojny domowej kraju czy wracać do domu? W tej grupie jest też Ryszard Komornicki, były reprezentant Polski i piłkarz wielkiego Górnika Zabrze z lat 80.

“Koko” od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Szwajcarii. To właśnie tam poznał go egipski przedsiębiorca i milioner Samih Sawiris, który jest też właścicielem klubu grającego w Egyptian Premier League – El Gouna FC. Komornicki podpisał dwuletni kontrakt. W pracy pomaga mu inny trener z Polski Dawid Kołodziejczyk. Na razie obaj zajmują się zespołami młodzieżowymi i mają pomóc w zbudowaniu solidnych podstaw funkcjonowania klubu założonego osiem lat temu. Niestety, teraz wszystko stoi pod znakiem zapytania…

– Tutaj u nas w El Gounie nad morzem jest spokojnie. Ale w Kairze jest okropnie! W tej chwili jesteśmy bez zawodników. Wszystkie drużyny mają wolne. Będę rozmawiał z Samihem Sawirisem na temat mojej dalszej pracy. Nie wykluczam powrotu do domu – tłumaczy Faktowi trener Komornicki, który pierwsze dwa tygodnie swojej pracy spędził właśnie w Kairze, gdzie ćwiczył trenowany przez niego zespół młodzieżowy do lat 21. Najbliższe dni i rozwój wydarzeń w Egipcie zdecydują czy polski szkoleniowiec mimo wszystko zostanie w kraju Faraonów, czy będzie musiał stamtąd uciekać podobnie jak tysiące turystów czy obcokrajowców.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu