Jubileuszowy Dzień Afryki!

afryka.org Czytelnia Jubileuszowy Dzień Afryki!

Zapraszamy na kolejny, jubileuszowy Dzień Afryki, już w niedzielę, 10 czerwca 2018 roku. Jubileuszowy, bo nasza Fundacja obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. W warszawskiej Harendzie wystąpią Piotr  Strojnowski, współzałożyciel i jeden z wokalistów Daab wraz ze swoim zespołem Strojnowy oraz afrykański Senegambia Collectif.

Dzień Afryki obchodzimy co roku – mówi Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”. – Jego ideą od samego początku było stworzenie wspólnej przestrzeni, gdzie spotykają się Afryka i Polska. To spotkanie odbywa się z udziałem afrykańskich i polskich artystów.

Przez scenę Dnia Afryki przewinęło się już wielu znanych artystów. W tym roku pojawi się Piotr Strojnowski współzałożyciel i jeden z wokalistów legendarnego zespołu Daab wraz ze swoim zespołem Strojnowy. Pozostałymi członkami grupy są doświadczeni muzycy: Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Jacek Orłow, Krzysztof Nowicki, Piotr Hrycyk i Łukasz Hodor, znani z takich zespołów jak T.Love, Daab, Kapela ze wsi Warszawa, Sidney Polak, Habakuk czy The Bartenders.

Nie zabraknie również afrykańskich muzyków. Senegambia Collectif w składzie Buba Kuyateh, Mamadou Diouf przy wsparciu polskich artystów, Kuby Pogorzelskiego i Grzegorza Rytki, zabiorą nas w muzyczną podróż do Gambii i do Senegalu.

Koncert z okazji Dnia Afryki odbędzie się już 10 czerwca, w niedzielę, w warszawskim Klubie Harenda. Zaczynamy o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Dzień Afryki finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu BUILD Solid Ground. Jest on częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

 

 Dokument bez tytułu