Jose odchodzi z Al-Ahly

afryka.org Wiadomości Sport Jose odchodzi z Al-Ahly

Manuel Jose przeszedł na bezrobocie po tym jak aktualny mistrz Egiptu i zwycięzca ostatniej edycji Afrykańskiej Ligii Mistrzów, Al Ahly Kair niespodziewanie przegrał z nigeryjskim Kano Pillars i stracił szanse na obronę tytułu najlepszej drużyny Afryki.

Jose poinformował władze klubu, że będzie do ich dyspozycji do czasu meczu z angolskim Santosem w Pucharze Konfederacji a później rozpocznie poszukiwania nowego pracodawcy. Portugalski szkoleniowiec kończy tym samym niezwykle owocną przygodę z legendarnym klubem Egiptu. Przez sześć lat pracy w Kairze Jose zapisał się złotymi głoskami w historii klubu, zdobywając18 trofeów – między innymi 4 puchary Ligi Mistrzów i 4 mistrzostwa Egiptu.

Jednak w obecnym sezonie Al Ahly spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Pewne jest, że najlepsza drużyna Afryki z 2008 roku nie obroni pucharu Ligi Mistrzów, chwieje się również jej supremacja na krajowym podwórku. Na kolejkę przed końcem rozgrywek kairskie Czerwone Diabły dzielą fotel lidera z Ismaily, dlatego losy tytułu mistrza Egiptu będą się ważyć do samego końca sezonu.

Manuel Jose nieoficjalnie łączony jest ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Angoli, lecz angolska federacja jak do tej pory nie potwierdziła tych doniesień.

psp

 Dokument bez tytułu