Jedna sekunda na prezerwatywę

afryka.org Wiadomości Jedna sekunda na prezerwatywę

Chcesz uchronić się przed zakażeniem wirusem HIV a jednocześnie bez problemu założyć prezerwatywę? Wystarczy jedna sekunda – głosi hasło promujące nowy rodzaj kondomów, które wchodzą na południowoafrykański rynek.

Ich projektant Willem van Rensburg zapewnia, że zakładanie prezerwatyw nie będzie już tak nieprzyjemne. Jego zdaniem pomogą one w walce z HIV, którego nosicielem jest 5,5 milionów mieszkańców RPA.

Reklamy promujące nowe prezerwatywy nie oszczędziły dwóch kontrowersyjnych polityków. Pierwszy z nich Jacob Zuma 'zasłynął' prysznicem po kontakcie seksualnym z nosicielką wirusa HIV, który wziął jak sam przyznaje w celu ochrony przed zakażeniem. Drugi Manto Tshabalala-Msimang, minister zdrowia RPA doradzał osobom żyjącym z HIV/AIDS spożywanie buraków i czosnku jako najlepszej metody leczenia.

Nowe prezerwatywy mają zachęcić mieszkańców RPA do bezpiecznego seksu i przekonać ich, że chroniąc się przed zakażeniem nie muszą być narażeni na skomplikowaną procedurę zakładania tradycyjnych kondomów.

(ps)

 Dokument bez tytułu