Jastrzębie przylatują z Togo

afryka.org Wiadomości Sport Jastrzębie przylatują z Togo

Togo jest największą niespodzianką. Reprezentacja tego niewielkiego kraju, zakwalifikowała się, pomimo niskich ocen w rankingu Fifa. Togijskie Jastrzębie będą miały trudne zadanie.

Przychodzi im walczyć nie tylko z przeciwnikami na boisku, ale i krajowym związkiem piłkarskim, który ociąga się z decyzją o wysokości wynagrodzeń za udział w mundialu. Ich wyjazd do Niemiec zaskoczył wszystkich, zwłaszcza, że w wyścigu o puchar wyprzedzili Mali, Senegal i Zambię. Na mundialu zagrają w grupie G, z Francją, Koreą Południową i Szwajcarią.

Gwiazda: Emmanuel Adebayor to jeden z najlepszych graczy w trakcie afrykańskich kwalifikacji do Pucharu Świata. Potrafi zdobywać gole, co potwierdził podczas gry z innymi drużynami Afryki. Obecnie ma 22 lata i został kupiony przez Arsenal od AS Monaco. Kapitanem drużyny jest Jean-Paul Abalo Dosseh, fundament obrony Togijczyków. Na bramce będzie stał Kossi Agassa. Nie bez powodu mówią o nim 'Magiczne Ręce'.

Trener: Drużynę prowadził Nigeryjczyk, Stephen Keshi. Jednak po słabej grze w Pucharze Narodów Afryki został zastąpiony przez Niemca, Otto Pfistera. Ten zrezygnował z pełnionej funkcji już w pierwszym dniu mundialu. Poza brakiem trenera, Togo nie zdąży przystosować się do tempa gry, jakie narzucają pucharowe rozgrywki. Jednak w opinii wielu komentatorów sportowych, Togo może sprawić niespodziankę, bo jest kuźnią nowego pokolenia afrykańskich gwiazd futbolu.

Skład: 1 Nimini Tchagnirou, 2 Dare Nibombe, 3 Jean-Paul Abalo, 4 Emmanuel Adebayor, 5 Massamasso Tchangai, 6 Yao Aziawonou, 7 Moustapha Salifou, 8 Kuami Agboh, 9 Thomas Dossevi, 10 Mamam Cherif-Toure, 11 Robert Malm, 12 Eric Akoto, 13 Richmond Forson, 14 Adekanmi Olufade, 15 Alaixys Romao, 16 Kossi Agassa, 17 Kader Mohamed, 18 Junior Senaya, 19 Ludovic Assemoassa, 20 Affo Erassa, 21 Karim Guede, 22 Kodjovi Obilale, 23 Assimiou Toure

(ps)

 Dokument bez tytułu