Jastrzębie i Lisy

afryka.org Wiadomości Sport Jastrzębie i Lisy

W grupie A Mistrzostw Narodów Afryki już wszystko jasne. Tak jak należało się spodziewać przed ostatnią rundą meczów awans do ćwierćfinałów uzyskały jedenastki gospodarzy i Algierii.

Gabonowi nie pomogło zwycięstwo w ostatnim grupowym spotkaniu z Ugandą. Jedenastka Sudanu awans do czołowej ósemki zapewniła sobie już wcześniej. Teraz trzeba było jednak utrzymać pierwsze miejsce w grupie w spotkaniu z Algierią. Udało się to osiągnąć “Pustynnym Jastrzębiom” i po raz pierwszy od 41 lat awansować do przynajmniej drugiej fazy mistrzostw. Co z tego, że to nie prestiżowy Puchar Narodów, a turniej rozgrywany przez reprezentacje w krajowych składach? Liczy się wynik. Dziś w Chartumie i innych miastach Sudanu na pewno będzie bardzo wesoło.

– Dla nas liczy się każdy kolejny mecz. Nie myślimy o tym czy to spotkanie grupowe czy półfinał. Każdy mecz to tak, jakby był to finał. Przez lata byliśmy nieobecni na dużych międzynarodowych turniejach, dlatego teraz staramy się pokazać z jak najlepszej strony – podkreśla Mohamed Abdullah Mazda, trener Sudańczyków.

Na drugim miejscu z grupy awansuje Algieria. Kompletnym rozczarowaniem jest postawa Ugandy, która przecież więcej niż poprawnie radzi sobie w eliminacjach PNA, a w styczniowym turnieju o Puchar Nilu w Egipcie doszła do finału, w przeciwieństwie do słabo tam grających “Pustynnych Jastrzębi”. Widać selekcjoner Mazda wiedział, jak przygotować zespół do meczów w II Mistrzostwach Narodów Afryki, a nie wyszło to szkockiemu szkoleniowcowi “Żurawi” Robertowi Williamsonowi. Uganda skończyła rozgrywki z zerowym kontem punktów.

W niedzielę mecze w grupie B. O awans walczy RPA (już blisko ćwierćfinałów), a także Niger, Zimbabwe, a nawet ostatnia w grupie Ghana. Pierwszy zespół z tej grupy zagra z Algierią, a drugi z Sudanem.

Wyniki grupy A II Mistrzostw Narodów Afryki

Sudan – Gabon 1:0
Uganda – Algieria 0:2
Gabon – Algieria 2:2

Sudan – Uganda 1:0
Sudan – Algieria 0:0

Uganda – Gabon 1:2

1. Sudan 3 7 2-0

2. Algieria 3 5 4-2

3. Gabon 3 4 4-4

4. Uganda 3 0 1-5

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu