Janet Johnson zmienia swoje zeznania

afryka.org Wiadomości Janet Johnson zmienia swoje zeznania

Janet Johnson, Nigeryjka, która według informacji „Dziennika" miała być gwałcona w Polsce, zaprzeczyła przed prokuratorem tym doniesieniom – pisze portal gazeta.pl. Z poprzedniej wersji jej zeznań wynikało, że po przekroczeniu polskiej granicy została zmuszona do pracy jako prostytutka.

Johnson przyjechała z Nigerii, aby grać w piłkę ręczną w lubelskim klubie sportowym. Zrobiła to przez pośrednika, który później miał okazać się zwykłym oszustem. Bita i gwałcona, zaczęła pracować jako prostytutka. Wtedy zaraziła się HIV. Taka była wersja podana w maju br. przez „Dziennik".

Teraz Johnson zmieniła swoje zeznania. Twierdzi, że nikt jej nie gwałcił. Nie była też torturowana, a HIV zaraziła się w swojej ojczyźnie.

Lubelska prokuratura, która dokonała przesłuchania nie chce dać wiary tym słowom. Zamierza też kontynuować śledztwo w jej sprawie. Jest w niej za dużo znaków zapytania, bo Nigeryjka nie podała wielu szczegółów – cytuje zastępcę szefa Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Marka Woźniaka, gazeta.pl.

(kofi)

 Dokument bez tytułu