Jak prawnik został raperem

afryka.org Kultura Muzyka Jak prawnik został raperem

Nie zrobił kariery piosenkarza, ale… Rzucił dobrze płatną pracę prawnika dla swojej pasji. Marzy mu się wielka kariera w show biznesie. Pierwszy krok już uczynił, nagrywając cykl odcinków, prezentujących początki jego działalności. O kim mowa? O Mekka Donie – raperze nigeryjskiego pochodzenia, który jest bliski spełnienia swoich marzeń.

Emeka Onyejekwe, znany jako Mekka Don, ma 26 lat i dopiero stawia pierwsze kroki w przemyśle muzycznym. Wcześniej zdążył ukończyć studia w Nowym Jorku, które dały mu możliwość życia na bardzo dobrym poziomie. Nie jest to więc typ człowieka, dla którego hip-hop jest lekarstwem – szansą na wyjście z biednych dzielnic, gdzie jedynym zarobkiem była działalność przestępcza.

Emeka miał świetną pracę, przez co jego decyzja wywołała niemało kontrowersji w jego otoczeniu. Spotykał się nawet ze słowami, że jego zachowanie to zwykła głupota i niedojrzałość.

Mekka wybrał jednak to co od zawsze kochał. Od najmłodszych lat bardzo interesował się muzyką, a w czasach college’u grywał w zespole brata, jako perkusista. Sam mówi, że współczesnej scenie hip-hopu potrzeba świeżej krwi i nowych pomysłów.

Swoją karierę rozpoczął od stworzenia cyklu „ The „Legal” Hustler”, który ukazywał się w każdy poniedziałek na łamach serwisu youtube.com . Był to swego rodzaju reality show, przedstawiający rozpoczęcie kariery, wraz z początkowym rzuceniem pracy. Niemalże od razu współpracą z Emeką, zainteresował się Dj i producent, Mick Boogie, znany ze współpracy z największymi gwiazdami hip-hopu, takimi jak Talib Kweli. Na owoce wspólnej pracy nie trzeba było długo czekać, bowiem już 31 marca 2008 roku, wyszedł nieoficjalny krążek (mixtape), zawierający 23 utwory, promujące Emekę.*

Wyczyny początkującego rapera pochwalił sam Snoop Dog, który udzielił Emece wsparcia w dążeniu do celu.

Maciek Bartoś

 Dokument bez tytułu