Jadowite pająki w Poznaniu

afryka.org Bez kategorii Jadowite pająki w Poznaniu

Od jutra w Palmiarni Poznańskiej odbywać się będzie wystawa żywych pająków i skorpionów, które można spotkać w różnych częściach świata, także w Afryce.

Wystawa zorganizowana została przez Grzegorza Iskrę, który od ponad 20 lat pasjonuje się pająkami. Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych, budzących powszechnie grozę i strach, stworzeń.

Jak twierdzą hobbyści, pająk pająkowi nierówny, tak samo nie każde ukąszenie wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Przychodząc na wystawę będzie okazja, by przekonać się, jak to jest z nimi naprawdę.Dla tych, którzy amatorami pająków nie są, samo zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej może stanowić nie lada atrakcję. Jest to bodaj największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie.

Do dyspozycji zwiedzających jest dziewięć pawilonów – każdy z kolekcją roślinności pojawiąjącej się w określonym klimacie. Możemy podziwiać tu roślinność subtropikalną, tropikalną, sukulenty, kserofity czy rośliny wodne.

Dodatkowo palmiarnia wyposażona jest w pokaźne Akwarium, gdzie w siedmu basenach prezentowanych jest około 200 gatunków ryb tropikalnych i 40 gatunków roślin wodnych.Wystawa potrwa miesiąc.

 Dokument bez tytułu