Indie inwestują w Afrykę

afryka.org Wiadomości Indie inwestują w Afrykę

Indie nie chcą pozostawać w tyle za Chinami. Dlatego rozpoczynają nowy projekt, który za pośrednictwem nowych technologii pomoże w szkoleniu afrykańskiego personelu medycznego, co ma poprawić poziom opieki zdrowotnej w Afryce.

Na początku program obejmie 11 afrykańskich państw. Indie dostarcza niezbędne wyposażenie do przeprowadzenia wirtualnych zajęć dla pracowników służby zdrowia i studentów kierunków medycznych. Program ma pomóc również afrykańskim pacjentom. Na nowej inicjatywie skorzystają też afrykańscy pacjenci. Lekarze z Indii mieliby też udzielać porad lekarskich za pośrednictwem połączenia satelitarnego.

Szacuje się, że w wirtualnych zajęciach weźmie udział 10 tysięcy studentów afrykańskich rocznie. W czerwcu br. do projektu zainicjowanego przez Indie dołączy 8 kolejnych krajów Afryki. Indie chcą w ten sposób dorównać Chinom, które mają obecnie największe wpływy w Afryce. Jest o co się starać, bo Afryka to źródło wielu surowców naturalnych, a jednocześnie pokaźny rynek zbytu na indyjskie produkty.

ostro

 Dokument bez tytułu