IncarNations – być aktywnym w świecie kultury

afryka.org Kultura Muzyka IncarNations – być aktywnym w świecie kultury

Od Los Angeles po klasztory shinto w Tokio – od zimnych wybrzeży Norwegii po ciepłe piaski Sahary – CZŁOWIEK – istota wyrosła z natury, zanurzona w kulturze.

IncarNations to nasza wędrówka po świecie muzyki, sztuki, tańca, ruchu – wszelkich przejawów ludzkiej twórczości.

IncarNations to ludzie. Różnych ras, języków i kultur. Różnych wrażliwości i znaków.

To Inni odbijający mój obraz, w których przeglądam się jak w zwierciadle.

IncarNations to dźwięk, to oddech, to ruch.

IncarNations to otwarcie i łączenie, bycie razem a nie dzielenie. Odróżnianie lecz nie rozróżnianie.

IncarNations – to odnajdywanie przodków.

To Ja i Ty – razem

Wejdź

incarNations – to projekt artystyczny założony przez dwoje muzyków Kapeli ze Wsi Warszawa – Maję Kleszcz i Wojtka Krzaka, którzy zainspirowani doświadczeniami koncertowymi zebranymi w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach, doświadczyli na własnej skórze jak wiele podobieństw, niezależnie od szerokości geograficznej posiada Człowiek jako istota twórcza.

incarnations to muzyka – poszukiwanie korzeni współczesnych gatunków muzycznych. Już pierwszy projekt odniósł znaczący sukces. Legenda radia BBC – Charlie Gillett umieścił nasz wspólny utwór "Ulica zachodzącego słońca, na składance "World 2006" prezentującej najlepsze dokonania sceny World Music. Utwór nagrany przez Bogdana Loebla, St. Sfrica i Incarnations możecie usłyszeć obok takich gwiazd jak Ali Farka Toure, Amadou & Mariam czy Kronos Quartet. Innym znaczącym sukcesem okazał się projekt IncarNations & Maćko Korba. Pierwszy wspólny występ zaowocował zaproszeniem do Paryża. Naszym mecenasem okazał się sam Tony Gatlif – francuski reżyser nagrodzony Złotą Palmą w Cannes znany z Takich produkcji jak "Vengo" czy "Transylwania".

Tak piszą o sobie Maja i Wojtek. W kwietniu wystąpią w ramach swojego projektu wspólnie z kilkoma artystami, wywodzącymi się z różnych kręgów kulturowych i muzycznych. Nie zabraknie wśród nich Afrykańczyków. Będzie wszystkim znany Mamadou Diouf oraz…

Haddy N’jie – Gambia/Norwegia – ur. 1979.

Kompozytorka, wokalistka i poetka obdarzona charakterystycznym bluesowym głosem. Czarna Janis Joplin. Jej muzyka to połączenie tradycji poetyckiej Stanów Zjednoczonych i bluesa. Jej pierwszy wydany w 2005 roku album “Białe kłamstwa” został okrzyknięty przez prase mianem najlepszego debiutu w Skandynawii. Oprócz występów solowych, uczestniczy w projekcie Queendom, w którym razem z 4 innymi Afro- Norweżkami propaguje idee równości rasowej i społecznej. Zajmuje się teatrem, kabaretem.

Z wykształcenia jest dziennikarką.

Becaye Aw – urodzony 47 lat temu w Mauretanii – zachodnia Afryka.

Znakomity gitarzysta i wokalista, mistrz afrykańskiego stylu gitarowego właściwego dla rejonu Mauretanii, Mali, Senegalu. Współpartner sceniczny takich gwiazd muzyki swiata jak Ali Farka Toure czy Baaba Maal. Od kilku lat związany z Norwegią, gdzie udziela sie w wielu projektach atystycznych – min. Keke.

Podczas studiów w Polsce wraz z Mamadou Dioufem współtworzyli projekt St. Africa.
Becaye to świetnie wykształcony ekonomista, władający wieloma językami w tym Polskim.

Becaye – mistrz gitary – prawdziwy bluesman.

incarNations

 Dokument bez tytułu