Ikechukwu Uche

afryka.org Wiadomości Sport Ikechukwu Uche

Ikechukwu Uche zasłynął przede wszystkim ze swej szybkości. Tym ogromnym atutem wdarł się na boiska Premiera Devision i wydaje się, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Urodzony w Aba piłkarz opuścił rodzinne strony już w wieku 17 lat. Trafił do Hiszpanii, gdzie bronił barw Racingu Ferrol. Był jednak za młody, by cokolwiek zdziałać i po dwóch latach przesiadywania na ławce rezerwowych, podpisał kontrakt z Recreativo Huelva.

Na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy spisywał się znakomicie. Już w pierwszym sezonie udało mu się strzelić 13 bramek, co było wynikiem świetnym jak na zaledwie 19-latka. Wówczas jego brat, Kalu, na łamach jednej z gazet polecał Ike’go Wiśle Kraków. Cena za napastnika nie była wygórowana, bo kosztował zaledwie 500 tysięcy euro. Polski klub nie zdecydował się jednak na zakup, a Ikechukwu rok później został królem strzelców drugiej ligi.

Hiszpańska prasa rozpływała w zachwytach na temat Uche. Niesamowicie szybki, obdarzony niezłym dryblingiem i – co najważniejsze – bramkostrzelny. W 2007 roku Ikechukwu trafił do Getafe. Tam w pełni pokazał swoje możliwości. Strzelał bramki Realowi Madryt, Łącznie zdobył ich 7. Jedyną wadą błyskotliwego snajpera są jego warunki fizyczne. Mierzy zaledwie 171 centymetrów, co w nowoczesnym futbolu może przeszkodzic w zrobieniu wielkiej kariery. Może, ale nie musi, co pokazuje przykład chociażby Leo Messiego.

W reprezentacji Nigerii Uche rozegrał 15 meczów i strzelił 5 goli.

Mb

Poznaj afrykańskich piłkarzy!

 Dokument bez tytułu