II Festiwal Afrykański – dzień 5

afryka.org Bez kategorii II Festiwal Afrykański – dzień 5

 Festiwal Afrykański – dzień piąty!

    Słonie, pustynia, baobaby, krokodyle, słońce, murzyńskie dzieci… Wczoraj byliśmy w Afryce!


     Tym razem wprawdzie za pośrednictwem zdjęć i opowieści, które jednak  były tak żywe i fascynujące, że mogliśmy się poczuć jak podróżnicy wędrujący szlakami Afryki. W ramach festiwalu Afrykańskiego zorganizowano dziś w Centrum Kultury Kijów pokazy slajdów. Pierwszy pozwolił nam przemierzyć drogę „Od Maroko po Mali", poznając życie tamtejszych ludzi i podziwiając krajobraz. Następnie udaliśmy się z wolontariuszami do Zambii, gdzie czekała praca, ale przede wszystkim radość z obcowania z dziećmi oraz poznawania uroków natury afrykańskiej. Na koniec zostaliśmy zabrani na fascynującą wyprawę do Kenii.

Pokazy były niezwykle interesujące, przybliżyły nam Afrykę, jej krajobrazy i codzienność ludzi tam żyjących, za co serdecznie dziękujemy naszym prezenterkom.

      A po slajdowisku… Członkowie Koła i wszyscy goście udali się na Kazimierz, aby bawić się przy gorących rytmach jazzu dancefloor'owego w klubie „Podczerwień". Tam panowała atmosfera pełna radości, muzyka porywała wszystkich do tańca oraz gry na instrumentach. Impreza była świetną okazją do jeszcze głębszej integracji oraz wzajemnego poznania. 

Do zobaczenia!

 Dokument bez tytułu