II Festiwal Afrykański – dzień 4

afryka.org Bez kategorii II Festiwal Afrykański – dzień 4

Wciąż nowe wrażenia! Czwarty dzień Festiwalu Afrykańskiego zapoczątkował prawdziwą zabawę! O godzinie 21:00 w Pubie „Od Nova" zagrał dla nas zespół „Foliba" z Wrocławia. Goście zostali porwani przez gorące rytmy Zachodniej Afryki, energetyczne dźwięki bębnów i pełne ekspresji tańce.

Zespół zachwycił wszystkich ciekawymi aranżacjami muzycznymi wykonanymi na takich instrumentach jak djembe, dundun, oraz djabara. Łącząc muzykę z radosnym tańcem grupa przedstawiła na scenie niezwykłe widowisko. Podczas rozmowy tancerka opowiada o ich fascynacji rytmami zachodnioafrykańskimi, która obecna była rzeczywiście w każdym elemencie ich występu. Niektórzy członkowie „Foliby" mieli okazję odwiedzić Afrykę, ona sama też czeka na taką okazję, wszyscy jednak wykazują się ogromnym zaangażowaniem w swoją twórczość. Dźwięki bębnów przenikają słuchaczy a taniec zaskakuje swoją naturalnością i energią, których pokłady, jak mówi Olga (tancerka), każdy człowiek może w sobie odnaleźć. Faktycznie, występ zespołu wypełnił nas ogromnym entuzjazmem i pozytywną energią, które mieliśmy później okazję  wyrazić w klubie „Błędne Koło" , bawiąc się przy afrohouse.  

Uczestnicy Festiwalu mieli też dzisiaj ponownie okazję do obejrzenia filmów o tematyce afrykańskiej, których projekcja odbyła się w Centrum Kultury „Rotunda".  

Za dzisiejszy wieczór serdecznie dziękujemy pubowi „Od Nova" za umożliwienie koncertu oraz stworzenie wspaniałej, gorącej atmosfery!

Do zobaczenia!

 Dokument bez tytułu