II Festiwal Afrykański – dzień 2

afryka.org Bez kategorii II Festiwal Afrykański – dzień 2

Z dnia na dzień robi się coraz ciekawiej! Za nami drugi dzień Festiwalu Afrykańskiego! Dziś uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tematyką afrykańską poprzez oglądanie filmów. W Śródmiejskim Ośrodku Kultury od godziny 14 do wieczora odbywała się projekcja takich filmów „Asylum", „Hotel Rwanda" i „When We Were Black". Każdy z nich poruszał niezwykle interesujące tematy związane z Afryką, jej mieszkańcami oraz historią.

 „Kapuściński – reporter, Kapuściński – człowiek, Kapuściński – poeta" – pod tym hasłem odbyło się kolejne wydarzenie festiwalowe, jakim był „Wieczór Ryszarda Kapuścińskiego". Tym razem rozpoczęliśmy prezentacją filmu na temat reportażysty, filmu stworzonego według pomysłu Witolda Beresia – autora książki pod tytułem: „Kapuściński: Nie ogarniam świata". Witold Bereś wraz z Katarzyną Mroczkowską Brand i Williamem Brand – tłumaczami tekstów Kapuścińskiego – zechcieli przyjąć nasze zaproszenie na wieczór i zgodzili się przeprowadzić dyskusję na temat dzisiejszego bohatera. Dzięki temu mogliśmy bliżej poznać tego doskonałego dziennikarza, którego geniusz polegał na umiejętności prawdziwego poznawania ludzi poprzez spotkania z nimi i wsłuchiwanie się w ich historie. Kapuściński zdobył też serca czytelników dzięki uczulaniu ich na wszelkiego rodzaju niesprawiedliwość, dzięki swojej wrażliwości na biedę oraz pomocy niesionej potrzebującym.

Wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się czegoś o takich ciekawych postaciach jak Ryszard Kapuściński, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach oferowanych przez Afrykańskie Koło Naukowe w ramach Drugiego Festiwalu Afrykańskiego.

      A już jutro będziemy serdecznie witać wszystkich uczestników Konferencji Międzynarodowej na rzecz Afryki, podczas której gościć będziemy ważne osobistości, będące ekspertami w sprawach związanych z kontynentem afrykańskim.

Zapraszamy do aktywnego udziału!

Do zobaczenia!

 

 

 

 Dokument bez tytułu