Hiplife Mamy Afryki – stary klasyk w nowej aranżacji

afryka.org Kultura Muzyka Hiplife Mamy Afryki – stary klasyk w nowej aranżacji

Co to jest Soulfege? Miło nam że zapytałeś. Odpowiemy tak – Jeżeli zebrałbyś razem Felę Kutiego, Boba Marleya, Lenny’ego Kravitza i Gwen Stefani usłyszysz naszą muzykę. Tak zaczyna się opis grupy, która swoim „Sweet Mother” podbija koncertowe sale od Afryki po Boston. Bo Soulfege to fuzja funky, reggae, hip-hopu i highlife.

Projektem, który zdecydował o popularności Soulfege był Sweet Mother Tour project (SMT)*. SMT okazał się czymś więcej niż muzyką. W jego realizacji członkowie zespołu wykorzystali też obraz. Powstał doskonały, tętniący życiem klip „Sweet Mother Remix”.

„Sweet Mother” to jeden z zachodnioafrykańskich klasyków, uważany za najbardziej popularną piosenkę w tej części Afryki. Jego autorem był Prince Nico Mbarga.

W ramach SMT Soulfege przygotował nową wersję tego starego przeboju. Wprowadzając nowe style muzyczne, przeniósł go na ulice Akry, stolicy Ghany – pochodzi stąd lider zespołu Derrick N. Ashong.

Chociaż nie miałem okazji słyszeć Soulfege na żywo, gorąco polecam, jako doskonały środek na poprawę humoru. A jeżeli ktoś mieszkał w Akrze, to zrozumie dlaczego warto obejrzeć i posłuchać „Sweet Mother”.

(ps)

*SMT to międzynarodowy projekt, w którym biorą udział artyści z całego świata. Dzięki zastosowaniu różnych środków przekazu – muzyka, film, telewizja – SMT pomaga w kreowaniu pozytywnego wizerunku Afryki. Zachęca też do działania na rzecz tego kontynentu. Więcej o SMT.

 Dokument bez tytułu