Heartland FC na fali

afryka.org Wiadomości Sport Heartland FC na fali

Nigeryjski zespół odniósł swoje pierwsze zwycięstwo i tym samym zachował szansę na awans.

W niedzielę wieczorem Heartland FC gościł piłkarzy z Zimbabwe. Faworytem tej konfrontacji była Monomotapa, która w pierwszym pokonała tunezyjski ES Sahel.

Przedmeczowe zapowiedzi nie okazały się jednak trafne. Już w pierwszej minucie spotkania Heartland objęli prowadzenie. Ike ThankGod zdobył jedną z najszybszych bramek w tej edycji Ligi Mistrzów.

Dwadzieścia cztery minuty później było już 2 – 0. Na listę strzelców wpisał się Uche Agba, a jego wyczyn powtórzył Ikechukwu Ibenegbu.

Tuż po przerwie honorowego gola dla drużyny z Zimbabwe zdobył Daniel Kamunenga.

W drugim meczu grupy B, ES Sahel pokonał TP Mazembe 2-1. Zwycięstwo Tunezyjczyków mocno skomplikowało sytuację w tabeli. Każdy zespół ma obecnie trzy punkty.

Przedwczoraj rozegrano jeszcze jedno spotkanie grupy A. Kano Pillars odnieśli pewne zwycięstwo nad Al Merreikh 3-1.