Grupa Toofan wystąpi w Warszawie

afryka.org Kultura Muzyka Grupa Toofan wystąpi w Warszawie

Grupa Toofan powstała w 2005 roku w Togo. Założyli ją przyjaciele z dzieciństwa. Dziś występuje jako duet: Masta Just (Fatowou Kossivi) prawdziwy MC oraz rapujący Barabas (Blasie Mensah) zwany Magik.

Oryginalne podejście do tańca fascynuje od początku istnienia zespołu. Od początku kariery, pojawiają się kolejne propozycje jak: Ogbragada, Cooll-catché czy Gweta. Ten ostatni taniec z roku 2013 to rytmiczna gestykulacja naśladująca „unikanie pułapek” zazdrosnych i złośliwych ludzi.
Niesamowita łatwość wymyślania nowych kroków tanecznych to wizytówka zespołu. Ich tańce to niezwykle przyciągające choreografie, mieszanka ruchów głowy, szyi i nóg.
Gesty i kroki można podziwiać między innymi w wideoklipie C’ est magik, prezentowany szerszej publiczności przez francuski kanał France 24. Od zachodniej Afryki po Europę, USA czy Meksyk. Gdzie tylko się pojawi Toofan, tam młodzież wariuje na jego punkcie.

Ich muzyka to znak nowej jakości afro-pop’u. Toofan udanie połączył Funk, Reggae, Hip Hop z rodzimym afro. Ta mieszanka zadziałała znakomicie. Po wydaniu dwóch albumów „Epervier Ogbragada” (2005) oraz „Confirmation” (2006), Toofan był już uznawanym zespołem w zachodniej części kontynentu. Tournée po Europie Zachodniej w roku 2008 zebrało bardzo dobre recenzje, dzięki temu zespół był nominowany do kategorii najlepszej obiecującej grupy na kontynentalnych nagrodach Kora Music Awards. Masta Just i Barabas mieli zaszczyt i dużą frajdę napisać hymny dwóch edycji (2012 i 2015) Pucharu Narodów Afryki w piłce nożnej.

Grupa jest dobrze rozpoznawalna poza Afryką. Od 2010 roku Toofan koncertował regularnie między innymi we Francji, Niemczech i USA. Rok 2014 był bardzo udany dla duetu; dzięki tournée we Francji, Toofan zebrał bardzo dobre recenzje. W tym samy roku miał nominacje BET Awards i wygrał prestiżową nagrodę MTV Music Africa Awards a w tym roku dostali nominacje na MTV Music Africa Awards.

25 listopada, Toofan przyjedzie na wyjątkowy koncert do Warszawy i zaprezentuje najnowsze brzmienie klubowe z Afryki. Będzie jeszcze wiele atrakcji dla wielbicieli tańca. Przed gośćmi z Togo wystąpią najlepsze szkoły tańca afrykańskiego w stolicy między innymi: Uanga oraz Dunia Pacheco.

Przed i po koncercie występ Djski w Rytmach Afro karaibskich!
♫ DjSam ( Harenda Warsaw )
Jako Suport Wystąpią :
✪ Osoka – Raper (Nigeria Polska/Poznań ) 
✪ Master Logan – Instruktor/Tancerz i choreograf (Wybrzeże Kości Słoniowej Wielka bretania) 
✪ Dúnia Pacheco – Tancerka (Angola/Polska)
✪ Szkoła Tańca UANGA – Tancerki (Polska)

Rezerwacje VIP stolików i Biletów: 
-ADAM: +48 729 384 508 lub +48 609 912 214 
* VIP na Antrsoli(super widok na scenę) z OPEN BAR oraz możliwość zrobienia Zdjęcia z Gwiadami wieczoru TOOFAN

Organizatorami koncertu są:
*Aktor i znany warszawski Dj Sam (klub Harenda, Platinum…), *Pochodzący z Togo ADAM BASSINA
*Warsaw Dream Team(Dj Steve Vuvu & Deejay Adiliszaz)
*Odessa Klub

 Dokument bez tytułu