Gol w debiucie Tunezyjczyka

afryka.org Wiadomości Sport Gol w debiucie Tunezyjczyka

Dziewiętnasta kolejka ekstraklasy jeszcze nie jest skończona, bo wieczorem mecz GKS Bełchatów z Górnikiem Zabrze, w którym wystąpi Prejuce Nakoulma, ale już można pokusić się o kolejne podsumowanie weekendu. Tym razem na największe słowa uznania zasłużył Mehdi Ben Dhifallah. 29-letni napastnik z Tunezji zadebiutował w zespole Widzewa Łódź w starciu z walczącą o mistrzostwo Polski Polonią Warszawa i był bohaterem spotkania. Zdobył gola już w 15 minucie, zagrał świetny mecz i pomógł łodzianom odnieść sensacyjne zwycięstwo 2:1.

Ben Dhifallah był w kadrze reprezentacji Tunezji na Puchar Narodów w 2008 roku w Ghanie. Byłem wtedy akurat w Tamale, gdzie swoje spotkania rozgrywały „Orły Kartaginy”. Piłkarz był tam jednak rezerwowym, bo w ataku były takie gwiazdy, jak Santos, Chikhaoui, Chermithi czy Jomaa. Silny napastnik był wtedy zawodnikiem Etoile du Sahel. Na swoim koncie ma też występy w Libii i ostatnio w Sudanie. Teraz podpisał półroczny kontrakt z Widzewem, który jest najbardziej afrykańskim zespołem w T-Mobile Ekstraklasie. W wyjściowym meczu łodzian na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej był aż czterech piłkarzy z Czarnego Lądu. Dwóch z Nigerii, dwóch z Tunezji.

Tym samym lista afrykańskich zawodników w naszej ekstraklasie liczy trzynaście nazwisk. A gdyby dodać jeszcze młodego Alberta Bruce’a zakontraktowanego zimną przez Legię Warszawa, to mamy w sumie czternastu zawodników. Poniżej ich bilans w ostatniej kolejce.

LISTA PIŁKARZY Z AFRYKI W T-MOBILE EKSTRAKLASIE

CRACOVIA

Saidi Ntibazonkiza (25 lat), Burundi, pomocnik. Nie zagrał z Jagiellonią Białystok z powodu 4 żółtych kartek.

GKS BEŁCHATÓW

Joshua Balogun Kayode (20 l.), Nigeria, napastnik.

GÓRNIK ZABRZE

Prejuce Nakoulma (25 l.), Burkina Faso, napastnik.

LECHIA GDAŃSK

Abdou Razack Traore (24 l.), Burkina Faso, pomocnik. 88 minut na boisku w meczu przeciwko ŁKS Łódź (0:0).

LEGIA WARSZAWA

Dickson Choto (31 l.), Zimbabwe, obrońca. Rezerwowy w meczu Śląsk Wrocław – Legia (0:4).

Albert Bruce (19 l.). Ghana, pomocnik. Poza kadrą meczową.

WIDZEW ŁÓDŹ

Souheil Ben Radhia (27 l.), Tunezja, obrońca. Poza kadrą meczową.

Hachem Abbes (26 l.), Tunezja, obrońca. 90 minut w wyjazdowym meczu przeciwko Polonii Warszawa (2:1)

Ugochukwu Ukah (28 l.), Nigeria, obrońca. 90 minut na boisku.

Princewill Okachi (21 l.), Nigeria, napastnik. 90 minut na boisku.

Mehdi Ben Dhifallah (29 l.). Tunezja, napastnik. 75 minut na boisku. Gola na 1:0

ZAGŁĘBIE LUBIN

Costa Nhamoinescu (25 l.), Zimbabwe, obrońca. 90 minut w meczu przeciwko Podbeskidziu (0:1).

David Abwo (25 l.), Nigeria, pomocnik. Rezerwowy. 4 minut przeciwko Podbeskidziu.

Mouhamadou Traore (29 l.), Senegal, napastnik. Rezerwowy. 29 minut w meczu przeciwko Podbeskidziu.

EKSTRAKLASA: łącznie – 14 zawodników. 4 z Nigerii, 3 z Tunezji, 2 z Burkina Faso, Zimbabwe, po 1 z Burundi, Senegalu i Ghany.