Głód grozi Kenijczykom

afryka.org Wiadomości Głód grozi Kenijczykom

W Kenii, na skutek suszy, coraz większej liczbie ludzi grozi głód. Obecnie ilość Kenijczyków zagrożonych śmiercią głodową jest szacowana na 3,5 miliona osób.

Ta liczba jednak wzrośnie jeśli deszcze prognozowane na październik będą słabe, tak jak przez kilka ostatnich pór deszczowych. W tym tygodniu jedna kobieta i czteroletnie dziecko zmarło z głodu na skutek nieregularnych dostaw żywności dla rodzin w regionie Laikipia Zachodnia w Kenii.

Coraz częściej dzieci szukają jedzenia na polach, które zostały skoszone przez kombajny. Normalnie takimi resztkami żywiły sie zwierzęta. W mieście Nakuru, dzieci przestały chodzić do szkoły, gdyż głód nie pozwala im sie uczyć. Z 1000 dzieci z reguły uczęszczających na zdjęcia, w tym trymestrze pojawiło sie zaledwie 200. W zeszłym dzieci mogły liczyć na co najmniej jeden posiłek dziennie w szkole dzięki programom dożywiania. Obecnie szkoła nie karmi dzieci i musza one zrezygnować z nauki. W regionie Narok Północny, na południowym zachodzie Kenii, około 67% ludności grozi głód.

Dorota,
Nairobi

 Dokument bez tytułu