Globalna Warszawa

afryka.org Polecamy Globalna Warszawa

Jesteś ciekawy/a, w jaki sposób twoje decyzje konsumenckie wpływają na życie ludzi w krajach globalnego Południa? Chciałbyś/chciałabyś kupować sprawiedliwie, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, co to jest etyczna moda? Czy produkty, które jadłaś/eś na śniadanie, na pewno nie zostały zmodyfikowane genetycznie? Wiesz już, co da piętnasty kop (COP) klimatowi?

Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, weź udział w grze miejskiej „Globalna Warszawa” w sobotę 21 listopada. Do wyboru będziesz mieć jedną z pięciu ścieżek tematycznych: (1) kryzys żywnościowy, (2) sprawiedliwy handel, (3) etyczna moda, (4) zmiany klimatyczne, (5) żywność modyfikowana genetycznie.

ABeCe czyli dlaczego warto?

A. Odwiedzisz ciekawe miejsca w Warszawie, w których być może jeszcze nie byłeś/aś.
Be. Poznasz ciekawych ludzi i zdobędziesz wiedzę, która pomoże ci „ogarnąć” świat.
Ce. Masz szansę zdobyć nagrody – m.in. wejściówki na koncerty i produkty sprawiedliwego handlu.

Rozkład jazdy:

Start: 12:00 Obiekt Znaleziony (podziemia Zachęty, Pl. Małachowskiego 3)
Trasa: pięć przystanków
Finisz: 15:00 Obiekt Znaleziony (podziemia Zachęty, Pl. Małachowskiego 3)

Wydarzenia towarzyszące w Obiekcie Znalezionym:

• projekcja filmu „Rewolucja smaku” w reżyserii Christophera Taylora
(godz. 15:30)
• promocja przewodnika dla nauczycieli „Jak mówić dzieciom polskim o dzieciach z Afryki” wydanego przez Fundację „Afryka Inaczej” (godz. 15:00 – 17:00)
• stoiska organizacji pozarządowych prowadzących działania z edukacji globalnej oraz współpracujących z krajami globalnego Południa (godz. 15:00 – 17:30)

Włącz się!!! Czekamy i zapraszamy!!!

…………………………………………………………………………………………………………..
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna, która jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę edukacji o problemach globalnych. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadamianie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.
Więcej na temat Tygodnia Edukacji Globalnej na stronie: www.teg.edu.pl.

 Dokument bez tytułu