Fundacja nominowana do nagrody

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Fundacja nominowana do nagrody

Miło nam poinformować, że Fundacja “Afryka Inaczej’ znalazła się w gronie organizacji pozarządowych nominowanych do Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka w latach 2002 – 2003.

Nagroda im. Sergio Vieira de Mello została ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w 2003 roku i przyznawana jest corocznie osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.

Nagrodę przyznaje Kapituła w skład której wchodzą Przedstawiciele: Prezydenta RP, Ambasadora Federacyjnej Republiki Brazylii, Ambasadora Królestwa Szwecji w Polsce, Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, Ambasad, Konsulatów i Fundacji wspierających działania Stowarzyszenia w zakresie praw człowieka, Instytutu Pamięci Narodowej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundatorów Nagrody oraz Prezes Fundacji ZNAK, Przewodniczący Stowarzyszenia Willa Decjusza i Dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza.

Nagroda przyznawana jest w dwóch równorzędnych kategoriach: osoba i organizacja pozarządowa. Laureaci otrzymują statuetki autorstwa Andrzeja Renesa, dyplomy oraz nagrody pieniężne. W poprzednich edycjach, Nagrodą im. Sergio Vieira de Mello uhonorowani zostali: Tadeusz Mazowiecki i Stowarzyszenie Jeden Świat (2004), Ojciec Marian Żelazek SVD i Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego (2005), Alaksandr Milinkiewicz i Festiwal Kultury Żydowskiej (2006), Maryna Hulia i Stowarzyszenie Magurycz (2007), Krystyna Pryjomko-Serafin i Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Szewach Weiss -Nagroda Specjalna i Michał Żejmis – Wyróżnienie (2008).

Tegoroczne nominacje w kategorii organizacja pozarządowa:

Amnesty International
Beijing Aizhixing Institute
Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć
Crisis Management Initiative
Fundacja “Afryka Inaczej”
Fundacja Kultura dla Tolerancji
Fundacja na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
Fundacja Ocalenie
Fundacja Ośrodka KARTA
Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych
Lekarze bez Granic
Lubelska Izba Rzemieślnicza w Lublinie
Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek na Rzecz Kultury w Polsce (ILGCN Polska)
Ośrodek “Brama Grodzka-Teatr NN”
Stowarzyszenie “Nigdy Więcej”
Stowarzyszenie “u Siemachy”
Stowarzyszenie Mazurskie, Związek Polsko-Niemiecki
Stowarzyszenie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Mrągowie
Stowarzyszenie Pomocy Bądźcie z Nami
Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa “Borussia”
Towarzystwo Interwencji Kryzysowej
UN Assistance Mission for Iraq
Związek Romów w Polsce z siedzibą w Szczecinku

AI

 Dokument bez tytułu