Finał sprawy posła Górskiego?

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Finał sprawy posła Górskiego?

Szanowny Panie Pośle! Pańskie słowa dotyczące wyboru Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych zbulwersowały mnie jak i wielu innych Polaków. Oglądałem program „Warto Rozmawiać”, w którym spotkał się Pan z Mamadou Dioufem i nie rozumiem, skąd w Panu tyle odwołań do chrześcijaństwa skoro obraził pan człowieka za jego kolor skóry i pochodzenie z Afryki. Nie uważam, że były to „niefortunne sformułowania”, ale publiczna wypowiedź oddająca Pańskie poglądy.

Niepokoi mnie fakt, że obrony Pana podjął się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, co może oznaczać, że Pańskie poglądy i cytowane przez Pana wypowiedzi na temat „końca cywilizacji białego człowieka” podzielają Pańscy partyjni koledzy. Wydają się mi one o tyle dziwne, że Pan, jak i Pańskie ugrupowanie nawiązujecie do tradycji chrześcijańskiej, w której nie powinno być miejsca na szerzenie pogardy wobec drugiego człowieka, a tym bardziej wobec osób o innym kolorze skóry.

Zdaję sobie sprawę, że każdy ma prawo do różnych sympatii politycznych. I tego prawa Panu nie odmawiam.

Pańskie przeprosiny skierowane pod adresem Mamadou Dioufa powinny zostać złożone Barackowi Obamie. Dlatego wobec wielokrotnie powtarzanych przez Pana w mediach wyjaśnień dotyczących Pańskiej wypowiedzi na temat prezydenta-elekta Baracka Obamy, chciałbym ułatwić Panu złożenie przeprosin bezpośrednio osobie, którą Pan obraził. Poniżej podaję adres, pod który powinny one trafić:

Barack Obama
Chicago Office
John C. Kluczynski Federal Office Building
230 South Dearborn St.
Suite 3900 (39th floor)
Chicago, Illinois 60604

Paweł Średziński

 Dokument bez tytułu