Finał afrykańskich eliminacji

afryka.org Wiadomości Sport Finał afrykańskich eliminacji

W sobotę, niedzielę i wtorek decydujące mecze w fazie play-off i poznamy pięciu finalistów z Afryki, którzy zagrają na mundialu w Brazylii w przyszłym roku. Po pierwszych październikowych meczach pewniakiem do awansu wydają się Ghana, która rozgromiła u siebie Egipt aż 6:1 i Nigeria. Mistrzowie kontynentu wygrali wyjazdowe spotkanie z Etiopią i trudno się spodziewać, żeby taką zaliczkę “Super Orły” zmarnowały. I raczej nic nie dadzą odważne wypowiedzi selekcjonera Etiopczyków Sewneta Bishawa, który jest przekonany o awansie do mundialu jego zespołu…

W pozostałych parach wszystko jest możliwe, choć na pewno Senegalowi, który rewanż ze “Słoniami” z Wybrzeża Kości Słoniowej gra na neutralnym terenie w marokańskiej Casablance, nie będzie łatwo odrobić strat z pierwszego meczu.  Osobiście najbardziej czekam na starcie Algierii z Burkina Faso, ale ten mecz dopiero we wtorek. Poprzednie afrykańskie eliminacje do MŚ też kończyły się z udziałem “Lisów Pustyni” i było gorąco na boisku i poza nim. Myślę o ich wygranej konfrontacji z Egiptem.

O komentarz do eliminacyjnych gier zapytałem gwiazdę Cracovii oraz reprezentacji Burundi Sidi Ntibazonkizę. – U nas na boisku może się zdarzyć wszystko. I nie ma znaczenia to, że ktoś na papierze ma lepszych graczy ze znanych klubów. Na boisku każde rozwiązanie jest możliwe. Tak może być i tym razem – mówi piłkarz z Burundi. Wkrótce na blogu rozmowa z Saidim.

ELIMINACJE MŚ W STREFIE AFRYKAŃSKIEJ

FAZA PLAY-OF

REWANŻE

16 listopada (sobota), godz. 16, Nigeria – Etiopia

godz. 19, Senegal – Wybrzeże Kości Słoniowej

17 listopada (niedziela), godz. 15.30, Kamerun – Tunezja

godz. 18, Egipt – Ghana

19 listopada (wtorek), godz. 19.15, Algieria – Burkina Faso

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu